Дитячий фестиваль влаштує безкоштовні покази

Дитячий фестиваль влаштує безкоштовні покази

VI Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» відбудеться з 26 травня по 4 червня. До конкурсної програми увійшло сім фільмів для глядачів від 4 до 14 років, поза конкурсом представлено колекцію фільмів братів Люм'єрів.

В Києві покази пройдуть в кінотеатрах «Київська Русь», «Лейпциг» і «Флоренція».

Зареєструватися може кожен охочий – для цього потрібно обрати місто і фільми для перегляду, а також заповнити електронну форму на офіційному сайті фестивалю.

- Щоб відібрати сім конкурсних фільмів для нашої програми, ми передивилися більше трьохсот. Акцент нашого кінофестивалю – саме європейське, кіно. Голлівудських стрічок багато, але у нас не вистачає сімейного європейського кіно, - розповідає програмний директор Чілдрен Кінофесту Ілля Дядик. - Мені сподобався «Вперед, до школи!» з Данії. Вона розповідає про неслухняного шестирічного хлопчика Вілладса, який не полюбляє правила дорослих. Він їх постійно порушує. Але це дає змогу зрозуміти глядачам, що не всі правила треба виконувати. А ще «Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу» з Британії. Це досить комерційне кіно за формою. Але в ньому пояснюється, що матеріальні блага, гроші не мають значення, а найголовніше в житті – друзі, родина. Сирота Моллі Мун знаходить підручник з гіпнозу. За його допомогою перемагає в співочому конкурсі. Їй потрібно обирати між друзями і славою.

Фестиваль відкриє французька анімація «Життя Кабачка». Фільм про дружбу підлітків отримав премію «Сезар» за кращий дебют та оригінальний сценарій, а також був номінований на премію «Оскар». У фентезі «Хлопчик у золотих штанях» герой знаходить чарівні штанці, з кишені яких можна нескінченно виймати грошові купюри. Картина з Латвії «Люблю тебе, мамо» розповідає, як маленька брехня може призвести до серйозних наслідків. Мультфільм «Маленький монстр» для найменших глядачів – це історія про клан чарівних чудовиськ, які чекають на поповнення у родині. Україну у конкурсі фестивалю представляє «Микита Кожум'яка». 

Традиційно глядачі виступають у ролі журі фестивалю, віддаючи свої голоси за вподобані картини. Переможця міжнародного конкурсу буде обрано шляхом підрахунку глядацьких голосів і оголошено на церемонії закриття у фестивальному центрі, кінотеатрі «Київська Русь» 4 червня.

У позаконкурсній програмі буде показано добірку відреставрованих фільмів французьких засновників кінематографа – братів Люм'єрів. Програму впорядкував і прокоментував директор Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо.

Однією з головних подій нинішнього року стане показ фіналістів конкурсу короткометражних фільмів, знятих українськими дітьми у віці від 7 до 14 років. Десять картин-номінантів буде показано на великому екрані у присутності авторів, а спеціальне журі обере серед них переможця.

Фестиваль закриє фільм-володар Ґран-прі «Чілдрен Кінофесту–2016» – пригодницька стрічка «Лапа» Роберта-Адріана Пежо з Угорщини.

Цього року «Чілдрен Кінофест» відбудеться вчетверте. Послом фестивалю стала письменниця, поетеса, сценаристка і колумністка Катерина Бабкіна. Місія фестивалю – популяризація мистецтва кіно, розвиток традиції сімейних походів до кінотеатру, просування європейських цінностей та підтримка дітей з вразливих соціальних груп.

Нагадаємо, як в столиці пройшов Kyiv Comic Con.