Столична влада збільшує фінансування діалізу для киян

Столична влада збільшує фінансування діалізу для киян

Київський міський голова Віталій Кличко відвідав Київську міську клінічну лікарню № 5, де оглянув відділення гемодіалізу. На обліку в цьому відділенні сьогодні перебуває 31 пацієнт. Центр діалізу обладнаний 8 апаратами, встановлена нова система водопідготовки, яка може забезпечувати 10 апаратів. Відділення забезпечене усіма витратними матеріалами. Послуга для пацієнтів безкоштовна, фінансується з бюджету міста столиці.

- Зараз ми повністю забезпечені всіма матеріалами та маємо змогу безперебійно надавати допомогу, – наголосив завідуючий відділенням Віктор Куліш.

Віталій Кличко поспілкувався з хворими, яким у цей час надавали процедуру. Пацієнти зазначили, що задоволені якістю послуг. Проте виявилося, що не всі знають про можливість дістатися до лікарні на так званому «соціальному таксі» – автомобілі, який люди з інвалідністю можуть замовити в районній соціальній службі. Мер дав розпорядження головному лікарю розмістити в лікарні оголошення з номерами телефонів, за якими можна замовити авто.

Також Віталій Кличко доручив головному лікареві зобов’язати приватні організації, які працюють на території лікарні, долучитися до впорядкування території.

- Такий бізнес повинен не лише отримувати прибутки, а й нести соціальну відповідальність. І це стосується всіх лікарень, – наголосив він.

У коментарі журналістам міський голова зазначив, що сьогодні в столичних медичних закладах замісну ниркову терапію отримують понад 730 хворих, із них методом гемодіалізу – 492.  При цьому, щороку в Києві зростає кількість хворих, яким потрібен гемодіаліз або трансплантація нирки.

Мер підкреслив, що столична влада робить усе можливе, аби забезпечити хворих, що потребують гемодіалізу, безкоштовними процедурами.

- Наприклад, у 2014 році на гемо- та перитонеальний діаліз із бюджету витратили понад 60 млн грн, а цього року запланували вдвічі більше коштів – уже 120 млн грн, – наголосив Віталій Кличко.

Він зауважив, що в Києві, в різних медзакладах сьогодні працює 5 діалізних відділень – три дорослих і два дитячих.

Така організація надання замісної ниркової терапії дуже складна. Тому столична влада планує створити єдиний центр нефрології та діалізу, де б можна було ефективно моніторити якість послуг і за допомогою реєстру відслідковувати скільки саме пацієнтів отримують допомогу. Це також дасть змогу ефективно та економічно обґрунтовано планувати кількість діалізних місць у столиці, де пацієнти отримуватимуть якісний медичний сервіс.

Нагадаємо, що зроблять із столичною охороною здоров'я.