«Київводоканал» пояснив, чому дорожчає вода

«Київводоканал» пояснив, чому дорожчає вода

Четвертий день кияни живуть із новими тарифами на воду. 12 травня набрали чинності нові тарифи на холодну воду та водовідведення, встановлені постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), від 26 квітня 2017 року № 551 та 552. Про це повідомили в прес-службі Київводоканалу.  Тепер один м. куб. води з крану, коштує для мешканців 15,79 грн, – це фінансування масштабних процесів забору та подачі річкової води на споруди, подальшої підготовки, контролю та транспортування вже готового продукту до осель. А потім відведення стоків.

-  Основні причини такого рішення – потреба у підтриманні безперебійного водопостачання та водовідведення столиці і області в умовах подорожчання основних складових тарифу. Зокрема з серпня минулого року на 146% зросла вартість реагентів, що використовуються Київводоканалом для підготовки питної води та очищення стоків. Паливно-мастильні матеріали, необхідні для роботи техніки, подорожчали на 27%. А розмір сплачуваних підприємством податків та зборів зріс на 94%, - пояснюють у прес-службі.

На сьогодні існує тенденція до зменшення обсягів водоспоживання населення за рахунок встановлення лічильників та економії, однак витрати підприємства на утримання господарства та забезпечення виробничих процесів постійно зростають. При цьому варто враховувати і постійне недоотримання коштів від несумлінних споживачів, які ухиляються від оплати послуг. За такої ситуації нереагування на ринкові умови та відмова від встановлення економічно-обґрунтованого тарифу це не можливість стратегічно важливого для Києва підприємства – Київводоканалу – планувати та належним чином забезпечувати свою діяльність, виконувати ключові завдання.

При цьому відведені Київводоканалом стоки міста, після обробки на Бортницькій станції аерації, повертаються у джерело з набагато кращими хімічними та бактеріологічними показниками, ніж ті, що має власне річкова вода. І зробити це без належного фінансування неможливо.

У цілому НКРЕКП збільшено тариф на близько 15%. При цьому частка послуг холодного водопостачання та водовідведення у структурі загальної квитанції за ЖКП залишається найменшою та становить всього 5-7% в залежності від площі квартири.

Нагадаємо, за відключеннями гарячої води у столиці тепер можна слідкувати онлайн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!