День польської культури без перекладачів

День польської культури без перекладачів

У Національному музеї народної архітектури та побуту України в рамках Днів Європи в Україні відбувся  «День польської культури» - ІІІ-й фестиваль поляків Києва та Київщини "Всіма барвами прикрашу Україну нашу!"

Незважаючи на прохолодну погоду й сіру мряку, Співоче поле музею сяяло яскравими посмішевами, барвистими костюмами й атмосферою свята. Третій рік поспіль  Спілка поляків «BEZ GRANIC» , яку очолює журналіст Олена Седик та СПІЛКА ЖІНОК КИЇВЩИНИ разом із громадською організацією «Рух територіальних громад»  проводять цей мистецький захід.

- Свято допоможе краще пізнати культуру України і Польщі, адже наші країни мають багатовікові традиції братніх відносин, -  каже голова ГО Спілка жінок Київщини Наталя Ульянова, жінка у військовій формі з шевронами 72-ї бригади,  - Ми шукаємо спільне, те, що обєднує наші народи. Це обмін знаннями, культурами, піснями.

До речі, Наталя Ульянова – юрист, громадська діячка, відомий волонтер, яка щомісяця буває в зоні АТО, на самому передку, підтримуючи українських бійців. Разом з іншими активістами й волонтерами вона опікується 72-ю бригадою ЗСУ.

Лунають дежавні Гімни України й Польщі. З вітальним словомдо громади  звертається Генеральний Консул Республіки Польща у Києві Томаш Дедерко.  Фольклорні та сучасні творчі колективи з усіх куточків Київщини й столиц,  оперні співаки, поети, професійні та аматорські танцювальні колективи занурюють глядачів у вирій українського та польського мистецтва. Лунають вірші українських і польських поетів. Виявляється, для мови мистецтва, для мови серця не потрібні перекладачі.
 Серед глядачів  - відомі політичні й громадські діячі, музиканти, співаки, артисти….

Свято відбулося за підтримки Посольства та Консульства Республіки Польщі, Спілки поляків України та Польського інституту в Києві й Спілки жінок Київщини.

Нагадаємо, на Софійській площі відкрили святкування Дня Європи.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram!