День народження Булгакова в Києві відзначають новою виставкою

День народження Булгакова в Києві відзначають новою виставкою

15 травня 1891 року, тобто 126 років тому, народився Михаїл Булгаков. Традиційно його день народження відзначається у музеї Булгакова в Києві (Андріївський узвіз, 13). До цієї дати презентують нову виставку, вхід на яку сьогодні вільний.

Виставка «Дім як поштова скринька» - культурологічна розвідка про епістолярну спадщину та атмосферу доби на прикладі життя одного будинку — за номером 13, що на Андріївському узвозі. Нам важко уявити значення листування в житті людей минулих століть, коли листи могли бути чи не єдиним засобом спілкування, джерелом інформації; їх зберігали на згадку й залишали у спадок. Наприклад, Надія Булгакова не лише зберегла сімейні листи, а й продублювала їх, переписавши власноруч.

Експозицію представлено у двох залах.  Перша розповідає про процес написання листа й усе, що з ним відбувається від чорнильниці до поштової скриньки. Представлені  пера різного калібру, чорнильниці й фігурки звірів для тримання паперу, прес-пап’є та теки для листів, а поруч — листи 1897 року. Вони довго лежали на горищі будинку на Андріївському узвозі, 13 і виявилися листуванням між княжною С. Міщерською та В. Мішиним.

Друга зала презентує епістолярну спадщину родини Булгакових та наближених до їхнього кола людей.  З листів родини Булгакових можна дізнатися чимало важливої та цікавої інформації про життя міста, історичні та культурні події, традиції дому, виховання, освіту тощо.

У самому центрі зали — інсталяція: «Письмовий стіл». Михаїл Булгаков не просто шанобливо, а з любов’ю ставився до епістолярної культури. Його листи завжди містять важливу для нього інформацію, а за жанровою ознакою це листи-есе, листи-декларації. Музей має у своїй колекції 14 листів письменника —вони лежать у столі поряд з його особистими речами.

Нагадаємо, Книжковий Арсенал оголосив програму