Активісти подарували депутатам дефібрилятори

Активісти подарували депутатам дефібрилятори

Те, що у нас медицина безкоштовна лише на словах, знають усі, хто хоча б раз у житті лікувався. Платити потрібно не лише за ліки,а й «подякувати» лікарю за виписаний рецепт чи медичній сестрі – за зроблену ін’єкцію. БФ «Пацієнти України» закликають депутатів проголосувати за законопроекти № 6327 – про державні фінансові гарантії, № 6328 – про додаткові гарантії для учасників війни, № 6329 – про зміни до Бюджетного кодексу, № 6347 – про зміни до закону «Про публічні закупівлі», які дадуть можливість, за словами активістів, викоренити звичку лікарів просити гроші.

- Безкоштовна медицина – це міф. Кожен пацієнт, потрапляючи до лікарні, змушений платити практично за все, починаючи від бахіл і закінчуючи неформальними платежами лікарям та медсестрам. Згідно з опитуванням кожен другий українець відкладає лікування через неможливість його оплатити, – зазначає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України».

Благодійний фонд надає такі жахливі цифри:

  - 97 % українців купують ліки самостійно;

  - кожен пацієнт, коли потрапляє до лікарні, змушений купувати ліки;

  - 84 % українців, госпіталізованих протягом останнього року, було складно або неможливо знайти кошти на ліки під час стаціонарного лікування;

  - українці змушені продавати майно, щоб придбати ліки;

  - якщо в родині з’являється важкохворий пацієнт, така родина одразу потрапляє за межу бідності.

Ці законопроекти розробив МОЗ України, Кабмін підтримав, залишилося, щоб їх підтримав Президент, а також проголосували депутати.

Для більшої наочності активісти підготували для Петра Порошенка та депутатів подарунки – пакунки життя з вакциною, дефібрилятором та вакцинами. Всім тим, чого не вистачає в лікарнях, але необхідне пацієнтам. А Президенту дістався VIP-пакунок з дитячими пінетками та чепчиком для немовляти. Його зібрала вагітна жінка Дарина, яка розповіла, що виносити та народити дитину в Україні – задоволення дороге.

Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», зазначає, що знає про торги в депутатів за голосування за ті чи інші закони. Але наголошує, що йдеться про життя багатьох людей, а життям не торгують. 

Нагадаємо, ВІЛ-інфіковані встановили гільйотину у центрі столиці.