Іноземці в захваті від Києва та його мешканців

Іноземці в захваті від Києва та його мешканців

Велике пісенне свято України вже у самому розпалі, адже сьогодні відбудеться фінал Євробачення-2017, на головній сцені якого, виступлять 26 представників найспівочіших країн світу.

А тим часом, чекаючи на початок фіналу, іноземні гості гуляють площами та вулицями нашого міста. І, авжеж, мешканцям Києва цікаво, що кажуть туристи про столицю, яка вже сяє фонтанами, каштанами та відремонтованими дорогами.

Журналісти сайту Bit.ua вирішили розпитати іноземців, напередодні вирішального туру Євробачення, та послухати їх оцінки Києву.

  • Samuel Kowalski / Німеччина

«Більшість людей доброзичливі. Цікаві музеї, я дізнався дещо про історію України. Звичайно, ми в Німеччині часто чуємо про Україну, в контексті війни на Донбасі і російської анексії Криму, і я думав, що місцеві люди в Києві теж переживають із цього приводу. Я впевнений, що вони переживають, але, як виявилося, принаймні не показують цього фанатам Євробачення. Був лише один момент, у який я відчув себе дискомфортно: я бачив радикальних націоналістів на День Перемоги біля мого готелю. Вони намагалися пошкодити пам'ятник Слави. Але в іншому мені все сподобалося».

  • Adrian Perezlara / Іспанія

«Мені тут подобається все. Я нічого не знав про Київ до цього, так що не був підготовлений в цьому сенсі до поїздки. Мені сподобався перший півфінал, виступи учасників. Я їжджу на Євробачення вже третій рік поспіль: був у Відні в 2015-му, а в минулому році - в Стокгольмі. У Києві чудові ціни на все! Більшість людей тут не знають англійську, але все одно намагаються допомогти, якщо питаєш у них про щось».

  • Russell James Alford, Patrick Hanlon / Ірландія

«Ми вражені тим, як усі нам раді: відчувається, що всі цього чекали і добре підготувалися, організація професійна. Якщо ми питаємо дорогу у киян, вони, як правило, починають відповідати нам на своїй мові, але потім, побачивши паніку на наших обличчях, розуміють, що пора переходити на англійську. З мінусів - тільки дуже глибоке метро в Києві. Нам воно подобається, але час, який ти витрачаєш на спуск ескалатором, мало не дорівнює часу, який ти проводиш в самому вагоні під землею».

  • Juha-Pekka Hippi / Фінляндія

«У 2007-му Євробачення проходило в Гельсінкі, і з тих пір, я вже десятий рік їжджу містами, які його приймають. Спочатку я довго гуляв по місту, потім спустився в метро, і не заблукав, поїв в хорошому ресторані, купив квіти у милої бабусі, яка торгує на вулиці (показує на телефоні фотографію бабусі з конваліями у підземному переході). Мене цей момент дуже зворушив. Я відлітаю назад в неділю ввечері, так що у мене буде цілий день після фіналу, щоб подивитися в Києві все, що досі не встиг».

  • Frank José von Brevern/ Німеччина

«Ми з компанією друзів приїхали до Києва на другий півфінал і фінал Євробачення. Ми вже були на Євробаченні в Стокгольмі, Копенгагені, тепер Київ. Живемо поруч з Майданом, трохи пройшлися по центру і відразу помітили, що тут дуже чисті вулиці. Запевняю вас, ми були в багатьох містах світу і бували в місцях, схожих на ті, що з нічних кошмарів. А тут все на рівні. Місцеві жителі нереально доброзичливі».

Нагадаємо, що Кличко чекає на фінал Євробачення і ділиться промо-роликом столиці [відео].

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!