Як в столиці пройшов Kyiv Comic Con

Як в столиці пройшов Kyiv Comic Con

Андрій ОНИЩЕНКО

Цими вихідними в Києві пройшов найбільший фестиваль популярної культури Кyiv Comic Con, який зібрав в стінах Українського Дому любителів кіно, коміксів, відеоігр та косплею. Це третій за рахунком фестиваль, що вже став травневою традицією для всіх фанатів.

Цьогорічна програма була насичена подіями: кожен охочий міг потрапити на лекції присвячені коміксами, взяти участь в чемпіонаті з відеоігр, поспілкуватись з відомими ілюстраторами та спробувати себе в цій справі.

Головними новинками серед коміксів стали перші українські переклади коміксів серії DC, завдяки чому розширюється база україномовних коміксів. А також, комікс “Воля” виконаний в стилі стім-панку події в якому розгортаються на фоні розквіту Української Держави 1918 року. Розповідається про Грушевського, Скоропадського і Махно. Над ним працювали одні з кращих ілюстраторів країни — Олексій Бондаренко, Максим Богдановський, Олександр Опара. 

Приємною несподіванкою також стала презентація культового роману Френка Герберта “Всесвіт Дюни” в українському перекладі. Роман, що неодноразово був претендентом на звання кращого роману ХХ століття  і лауреат багатьох літературних премій, нарешті став доступний і для українського читача.

Чемпіонати з відеоігр зібрали велику кількість бажаючих позмагатись. Зокрема, провели чемпіонат з Mortal Kombat та Dota 2, а охочі мали змогу випробувати свою безстрашність на VR (virtual reality) версії гри Silent Hill.

Поряд з відеоіграми також працювала площадка настільних ігор. Відвідувачі мали можливість взяти будь-яку настільну гру й сісти за вільний столик. Навіть тим, хто прийшов на фестиваль один, можна було без складнощів знайти собі компанію для ігор. Та першими випробувати нові ігри від вітчизняних компаній, ще не випущені офіційно.

І, звісно ж, родзинкою Kyiv Comic Con став конкурс косплею. Кожен бажаючий міг на вихідні перевтілитись в образ улюбленого персонажа ігор, фільмів, коміксів. Серед яскравих героїв - Трандуіл з «Хоббіта» Толкієна  та Рейден з Мортал Комбат. Готуючись цілий рік до фестивалю, учасники вражали складністю та красою своїх костюмів. Фінальним акцентом цього дійства став  загальний парад косплею Хрещатиком.

Нагадаємо, в музеї Ханенків розкривають секрети квітів в мистецтві