«Голубий Дунай» над Дніпром: Київ святкує День Європи

«Голубий Дунай» над  Дніпром: Київ святкує  День Європи

14 травня у столиці відзначають День Європи.  Цього року він дійсно особливий - Рада ЄС затвердила «безвіз» для України.  Це свято відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а з 2003-го року  офіційно і  в Україні.  Головним цьогорічним майданчиком  стане Софійська площа. Киян і гостей міста запрошують провести цей вихідний день разом із дітьми та друзями, знайомлячись із особливостями життєвого укладу в країнах Європи, спілкуючись з її мешканцями, куштуючи страви національних кухонь та насолоджуючись виступами зарубіжних і вітчизняних колективів.

Європейський шарм Софії

На  один день Софійську площу  перетворять у «Європейське містечко». Учасниками стануть  Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС:  Болгарія, Велика Британія, Кіпр, Латвія, Німеччина, Румунія, Фінляндія.  Церемонію відкриття відвідають керівництво держави та міста, голови Представництва ЄС в Україні, представники посольств країн-членів ЄС, акредитованих в Україні.

 Гімн України та гімн Європейського Союзу виконає Державний академічний естрадно-симфонічний  оркестр  України та Зведений військовий  оркестр Київського гарнізону.  Далі оркестр гратиме відомі музичні твори, що асоціюються у нас з кожною країною ЄС. Наприклад, Австрію представлятиме вальс «Голубий Дунай», Британію – мелодія гурту «Бітлз», Німеччину – Симфонія № 5 Бетховена, Угорщину – композиції Імре Кальмана.  На площі посольства країн ЄС презентуватимуть відвідувачам стенди з цікавими фактами, відомостями про досягнення і успіхи, якими пишається кожна з держав, інтерактивні і творчі проекти, національну кухню тощо.

А відпочити і скуштувати традиційні українські та європейські страви можна буде в спеціально облаштованій лаунж-зоні.

На концерті до Дня Європи виступатимуть виконавці, запропоновані посольствами країн ЄС, а також українські творчі колективи. А завершить святкування о 17.00 концерт українського гурту «Танок на Майдані Конґо» («ТНМК»), який подарує присутнім вже знайомі, а також нові твори.

Еко-Майданчик презентує інновації

У сквері між Софійською та Михайлівською площами розгорнеться Еко-Майданчик. Національний екологічний центр України представить інноваційні технологічні рішення у царині альтернативних джерел енергії (сонячні панелі, колектори). Також проходитимуть презентації громадських організацій та міжнародних проектів. Відвідувачам розкажуть про Київсько-Мюнхенський муніципальний проект із питань енергоефективності, міські програми та історії успішного впровадження енергоефективних заходів в багатоквартирних будинках (11.00-12.00), представлять робочу групу з питань екології, енергетики, клімату Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, її мету та діяльність (12.00 - 14.00).

Також презентують проекти Національного екологічного центру України стосовно енергоефективності, клімату, водних ресурсів(14.00 - 15.00), поділяться досвідом країн Вишеградської групи в сфері енергоефективності в Україні (14.00 - 15.30) та ініціативами громадськості з питань екології (15.30 - 17.00).

Kyiv Art Fort 2017: на сторожі миру

З 30 квітня і до 14 травня кияни та гості міста мали  змогу відвдати культурно-соціальний проект «KYIV ART FORT 2017. Пленер сучасного мистецтва»”. Тут організували насичену програму, цікаву і дорослим, і дітям. Виставки, презентації, екскурсії, майстер-класи, кінопокази, творчі зустрічі – все це присвячено актуальній темі "Мистецтво між миром та війною». 

До Дня Європи тут покажуть 2 спеціальні проекти європейських авторів. Яскраві полотна  нідерландського художника Антона Фролова «Вібрації. Голландія», який передає атмосферу старовинних європейських міст (проект реалізовано за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні) та документальний фотопроект художниці з Румунії Іоанни Молдован «For Ukraine, forever»  про життя українських воїнів (проект реалізовано за підтримки Посольства Румунії в Україні).

Сьогодні у рамках проекту відбудеться Благодійна виставка-аукціон на підтримку поранених воїнів АТО та відновлення Національного історико-архітектурного музею «Київська Фортеця».

Вхід за запрошеннями.

Караоке по-європейськи на Поштовій

На Поштовій площі триває «Фестиваль караоке. Співай та вигравай!». З першого травня, щовечора, кожен охочий міг заспівати пісню зі списку хітів Євробачення. Усього запропонована 21 композиція.

Сьогодні, 14 травня, спеціально до Дня Європи,  відбудеться суперфінал, де візьмуть участь переможці всіх попередніх днів.  Саме 14 травня буде розіграно найцінніші подарунки - 5 смартфонів!

День Європи на Подолі

 У неділю на Контрактовій площі влаштують феєричне свято - «День Європи на Подолі». В рамках завершального дня фестивалю Open PODIL 2017 меломанами та усі відвідувачі локації мають шанс насолодитися віртуозною грою видатного українського піаніста Дмитра Найдича у супроводі Національного ансамблю солістів «Київська камерата» о 16:45.

О 18:30 на закритті Дня Європи на Подолі  виступить неймовірний НАОНІ - Національний академічний оркестр народних інструментів - з програмою, відомих хітів  Євробачення.

19:30 - підривний та дивовижний  Чумацький Шлях

20:30 - Фома та МАНДРИ