На Софійській площі кияни та гості міста святкуватимуть День Європи

На Софійській площі кияни та гості міста святкуватимуть День Європи

14 травня на Софійській площі в столиці відбудеться урочисте відкриття Дня Європи. В офіційній церемонії очікується участь віце-прем’єр-міністра з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, Київського міського голови Віталія Кличка, міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, голови представництва ЄС в Україні Хюга Мінгареллі, представників посольств країн-членів ЄС, акредитованих в Україні.

Як повідомляє Департамент суспільних комунікацій, за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС, на Софійській площі облаштують «Європейське містечко», яке складатиметься з павільйонів, що представлятимуть Україну, кожну державу-члена ЄС, Європейську Комісію та міжнародні організації. У павільйонах презентують географію, культуру, історію найбільших міст держав-членів ЄС, сувенірну продукцію, національні страви тощо. Зокрема, на святі будуть представлені Болгарія, Великобританія, Італія, Кіпр, Латвія, Німеччина, Польща, Румунія, Фінляндія, Франція.

О 12:00 розпочнеться офіційна частина  церемонії святкування Дня Європи. Продовжиться святкування о 17:00 виступами українських колективів, зокрема виступом гурту «ТНМК». Завершиться захід о 21:30.

Нагадаємо, що День Європи святкується в країнах Європейського Союзу 9 травня. А в Україні, згідно з Указом Президента від 2003 року, щорічно третьої суботи травня.

Цього року заходи до Дня Європи триватимуть також і в районах Києва.