В КПІ створять хай-тек - лабораторії для киян

В КПІ створять хай-тек - лабораторії для киян

В наш прогресивний час ігнорувати загальносвітові технологічні тенденції – справжній злочин. У розвинених країнах Західної Європи та Північної Америки на інноваційні розробки витрачаються мільярди бюджетних коштів. Наша країна, на жаль, поки що не може похвалитися всебічною підтримкою вітчизняної науки. Втім, не все так погано: виявляється, науковці зі столичного політеху із завзяттям працюють над створенням приладів, здатних поліпшити повсякденне життя киян.

Втілення у життя таких ініціатив стало можливим в результаті перемоги проекту відкритих наукових майстерень, що відбувався в рамках Бюджету участі. В центрах, які вже функціонують на базі двох університетів – Київського політехнічного інституту та Київського національного університету будівництва і архітектури – молоді науковці, дизайнери, архітектори та урбаністи зможуть проводити тематичні заходи і працювати над своїми проектами, створювати прототипи і тестувати моделі.

В архітектурному університеті буде створено майстерню «Fab Lab». Для неї закуплять 3D-принтер, верстати для роботи з металом і деревом та іншу техніку. За їх допомогою всі бажаючі зможуть безкоштовно створювати інсталяції, об’єкти вуличної інфраструктури та конструкції для благоустрою публічних просторів.

Схожа майстерня запрацює й в КПІ. Там будуть вивчати електроніку і створювати прототипи приладів, роботів тощо. Всі зацікавлені кияни зможуть працювати в майстерні безкоштовно. Такі ініціативи цього році отримали найбільшу кількість голосів киян в рамках Бюджету участі. Саме цій цікавій темі буде присвячено детальний матеріал.

Нагадаємо, в чому проблема Качиного озера?