В столиці пройдуть унікальні покази німого кіно під живу музику

В столиці пройдуть унікальні покази німого кіно під живу музику

Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ було засновано Іваном Козленком та Катериною Мальцевою у 2010 році в Одесі. З 2017-го року місцем його регулярного проведення як національного фестивалю архівного кіно стане Київ, де в фільмофонді Національного центру Олександра Довженка зберігається найповніша в Україні збірка німого кіно.

В програмі фестивалю - покази фільмів з України, Китаю, Німеччини і Франції зі спеціально написаною сучасною музикою, виконуваною наживо.

РОЗКЛАД

11 травня о 18.00

ТАРАС ТРЯСИЛО (реж. Петро Чардинін, Україна, 1926)

музичний супровід: Андрій Показ і Яків Тарунцов (Україна, Одеса)
Фільм Петра Чардиніна, знятий в Одесі в 1926 році – пишно костюмована історична драма і водночас найдорожчий фільм епохи, був віднайдений лише в 1998 році в сховищах Французької сінематеки, де зберігався під назвою ТАТАРИ. Головні ролі у ньому виконали чи не найбільші зірки українського кіно першої половини 20 ст. Амвросій Бучма, Іван Замичковський та Наталя Ужвій.

ЧОРНИЙ ХІД / Hintertreppe (реж. Леопольд Йеснер, Пауль Лені, Німеччина, 1921)

Музичний супровід: проект JULINOZA (Україна)
В німецькій стрічці, створеній Леопольдом Йеснером, новатором у режисурі та сценографії, винайдено цілу низку прийомів, які в подальшому стануть основою виражальної мови експресіонізму в класичних фільмах Фріца Ланга, Фрідріха Вільгельма Мурнау, Георга Вільгельма Пабста. Похмура хвороблива зображальність фільму яскраво відтіняється сугестивною акторською роботою Генні Портен. Стрічку озвучить JULINOZA – проект одеської композиторки Юлії Запорожець, чвертьфіналістки талант-шоу «Голос країни».

12 травня о 20.00

БОГИНЯ (реж. Юнган У, Китай, 1934)

Музичний супровід: Єгор Забєлов (Білорусь)
Шедевр китайського психологічного кіно, інспірований європейською соціальною драмою 1920-х, всуціль тримається на неперевершеній грі Жуань Лін’юй, зірці китайського кіно, котра, як і Віра Холодна, навічно залишилась 25-річною, вкоротивши собі віку. Фільм озвучить білоруський музикант Єгор Забєлов, найвизначніший акордеоніст білоруського музичного андеграунду.

АНТРАКТ / Entr’acte (реж. Рене Клер, музика Еріка Саті, Франція, 1924)

Музичний супровід: Дмитро Радзецький, проект SUPREMUS &оркестр Armonia Ludus, диригент Міхейл Менабде (Грузiя-Австрія)
Своєрідною прем’єрою стане показ французької короткометражки, що якнайкраще передає атмосферу Франції 1920-х з її вируючим життям, ексцентричними витівками художників та їх одвічною любов'ю до експериментів. До її появи причетні зірки європейського авангарду: Франсіс Пікабіа, Марсель Дюшан, Ман Рей. Великий Ерік Саті написав для фільму музику, що прозвучить у живому виконанні оркестрів Supremus та Armonia Ludus під диригуванням Міхейла Менабде (автор проекту Дмитро Радзецький).

НЕБУВАЛИЙ ПОХІД (реж. Михаїл Кауфман, Україна, 1931)

Музичний супровід: колектив Антона Байбакова (Україна)
Авангардистський експеримент Михаїла Кауфмана, що розповідає історію колективізації (індустріалізації) українського села та боротьби з безграмотністю, довгий час ніким не запотребуваний. Лише 2015 року він вийшов з архівів та був повернутий в культурний обіг завдяки новій музиці, написаній композитором Антоном Байбаковим. На фестивалі відбудеться світова прем’єра повної версії музичного супроводу до фільму.

Special Event: Вечірка Антона Байбакова «БабайкінПартія», що таємно проводиться в Києві кілька разів на рік. Дрес-код – екстравагантний костюм. 

Спеціальна подія НІМИХ НОЧЕЙ – Коротка Амбітна Мистецька Акція, створена командою художників та арт-менеджерів – випускників Kyiv Academy of Media Arts (КАМА), партнера фестивалю НІМІ НОЧІ. Відкриття виставки – 12 травня, 18.30. Доступ до експозиції вільний 12 і 13 травня. 13 травня о 14.00 та 16.00 відбудуться кураторські екскурсії. 

Місце проведення: Довженко-Центр (Київ, вул. Васильківська, 1, ст. м. Голосіївська)
Вартість квитків: 150-300 грн.