Сучасний парк Почайна: Оболонську набережну продовжать до Петрівки [фото]

Сучасний парк Почайна: Оболонську набережну продовжать до Петрівки [фото]

Вже визначили переможця архітектурного конкурсу від КМДА на кращу концепцію «Парку Почайна», що знаходиться на Оболоні. Про це повідомляє київський міський журнал Хмарочос.

Найкращим проектом визнано «Можливість Почайни» від талановитої команди архітекторів Валентина Уварова, Віталія Ткача та Дмитра Казакова. Разом, чоловіки розробили цілу мапу парку, де планують створити пішохідний та велосипедний маршрут вздовж русла річки. Також, в результаті робіт, заплановано продовження Оболонської набережної до станції метро Петрівка.

- Наскрізною ідеєю і девізом проекту було показати можливість річки Почайни і майбутнього парку в контексті промислово-громадської забудови. Ми запропонували сформувати водно-зелений шлях і поєднати систему озер Опечень (Почайна), затоку Вовкувату, озеро Вербне, Почайнівський канал і Дніпро в єдину систему зелених територій, - розповідає один з авторів проекту Валентин Уваров.


Тепер, над проспектом Бандери, розміститься пішохідний міст, а набережна вздовж річки переходитиме у громадській простір, що вже існує на вулиці Вербній.

- Після цього розвивається новий громадський простір на колишній дамбі і шлюзі зі створенням простору для проведення релігійних обрядів і зібрань. І завершальним громадським простором стане набережна зона на затоці Вовкувата і вихід до Дніпра, - каже пан Валентин.

Завдяки проекту, історична річка буде відроджена, а не «похована» серед величезної промислової території.

За оцінками експертів, будівництво оновленої території парку складає більше 260 млн. гривень.

Нагадаємо, друге життя Подільської промзони у стилі старої Англії [фото].

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!