Благодійний забіг в пам’ять про кіборга Ігоря Брановицького [фото]

Благодійний забіг в пам’ять про кіборга  Ігоря Брановицького [фото]

В Пущі-Водиці відбувся 2-й благодійний забіг в пам’ять про розстріляного кіборга  Ігоря Брановицького. Місце проведення забігу не випадкове - захисник Донецького аеропорту, Герой України Ігор Брановицький, український військовий родом з Пущі-Водиці. Участь забігу взяли понад 600 учасників.  Серед них – учасники АТО, військовослужбовці, діти, спортсмени, студенти і просто небайдужі люди.

Організатори заходу – ГО «Українська Академія лідерства». Траса забігу пролягала через чусе курортне селище, вздовж лісу. Відкрили змагання  діти, долаючи дистанцію 400 метрів. Їх значно більше за дорослих захопив дух змагань Дорослі спортсмени  бігли на відстань 1 км, 7, 14 і 21 кілометр. Благодійний внесок  за участь складав 200-250 грн. Військові, учасники бойових дій, діти до 16 років і люди, старші 60 років  взяли участь у змаганнях безкоштовно.

Одночасно з забігом проводилися різні розважальні заходи (спортивні ігри, аукціон) та окрема програма для дітей.

- Рух - це життя! Щоб відчувати її, нам слід щодня рухатися вперед з вдячністю до героїв, які віддали своє життя  за краще майбутнє. Наш обовязок – деяти й змінювати країну в память про них. Обєднуючись разом, ми створюємо нові й якісні зміни в суспільстві, - говорить один із організаторів забігу Анатолій Григорів.

За словами організаторів, зібрані кошти – близько 30 тисяч гривень -  будуть спрямовані на облаштування відкритого простору  памяті Ігоря Брановицького в Пущі Водиці та облаштування вулиці названої його іменем в Печерському районі столиці.

Поки дорослі спортсмени долають кілометри, організатори оголошують заслуженого переможця дитячого забігу - ним став одинадцятирічний Аскольд Коршак.

На дистанції в 1 км перемогу здобули Тарас Новіцький та Інга Шерешкова.   Семикілометрову дистанцію першими подолали Василь Беца й Олена Гоцко. 14 км пробігли першими Тетяна Забужчук і Євген Бачинський.  Переможцями найважчої дистанції довжиною 21 км стали  Наталя Мінарченко та Олег Якимчук.

- Я приїхав сюди аж із Закарпаття, щоб підтримати бойових побратимів і висловити співчуття рідним і близьким героя-кіборга Ігоря Брановицького, - каже переможець 7-икілометрової дистанції військовослужбовець Василь Беца.

А  Дмитро Котов, який півроку тому втратив обидві ноги в бою на Світлодарській дузі, вийшов на дистанцію в інвалідному візку.

- Я зараз лікуюся в Київськоиму шпиталі, відпросився на кілька годин, щоб взяти участь у змаганнях, - каже Дмитро, - Скоро ви про мене дізнаєтеся. Я стану відомим спортсменом. Але не на інвалідному візку, а на власних ногах, - переконаний боєць.

Мама Ігоря Брановицького весь час була поруч зі спортсменами.

- Це дуже здорово, що саме таким чином молодь вшановує людей, які загину, захищаючи нашу Батьківщину. Це – виховання громадянських почуттів, відчуття гордості за країну й за її героів. Якби наші сини були живими, вони б теж з радістю бігли поруч з вами. З якогось іншого, мирного приводу. Я бажаю всім вам жити в мирній країні, за яку боролися й борються наші хлопці, за яку віддав життя мій син і його бойові побратими. Бажаю жити в країні, де діє закон один для всіх», - каже Ніна Брановицька.

- Мені дуже приємно, що з кожним роком збільшується кількість людей, які пропагують здоровий спосіб життя, - додає колишній командир Ігоря Броневицького Віталій, - Здоровій Україні потрібна здорова сильна нація.

Для довідки: Ігор Брановицький - Герой України, доброволець, який брав участь в обороні Донецького аэропорту. Після підриву перекриття терміналу ДАП він отримав поранення і потрапив у полон до угрупування бойовиків "Спарта". Рятуючи своїх побратимів, Ігор сказав, що саме він – кулеметник. Після такого  «признання» Брановицького жорстоко катували,  а потім  його особисто добив із пістолета найманець, Арсен Павлов ("Моторола"). Міжнародна правозахисна організація Amnesty International повідомила, що мінімум пятеро людей були свідками вбивства полоненого Ігоря Брановицького бойовиком Моторолою. 

У вересні минулого року Президент України Петро Порошенко вручив орден "Золота Зірка" Героя України матерям двох загиблих бійців АТО – солдата Ігоря Брановицького і капітана Сергія Колодія. А листопаді Київрада затвердила рішення про перейменування вулиці Перспективної в Печерському районі Києва на вулицю Ігоря Брановицького.