До Дня Європи Іванна Климпуш-Цинцадзе розпочала флешмоб [відео]

До Дня Європи  Іванна Климпуш-Цинцадзе розпочала флешмоб [відео]

У неділю українці відзначатимуть День Європи. На цей день у Києві запланована цікава і насичена програма. А віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції  Іванна Климпуш-Цинцадзе разом із колегами розпочала флешмрб - закликає українців поділитися своїми думками про те, що для них означає Європа.

- 14 травня Україна відзначатиме День Європи. Четвертий рік ми боронимо наші європейські цінності і доводимо, що Україна європейська не лише географічно. Разом колегами з Association4U ми розпочинаємо флешмоб, в якому українці розповідатимуть, що для них означає Європа, і що вони роблять, аби збудувати її тут. Долучайтеся! #EuropeStartswithU, - зазначила віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Саме свято було встановлено в Україні ще в 2003 -му році, як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Традиційно урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить у Києві. На одній з головних площ міста  облаштовується так зване «Європейське містечко» за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС.

Таке містечко складається з павільйонів, що представляють Україну, кожну державу-члена ЄС, Європейську комісію та міжнародні організації. У павільйонах презентується географія, культура, історія найбільших міст держав-членів ЄС, організовуються публічні дебати з послами та представниками української влади, проводяться вікторини з європейської тематики та мовні курси, облаштовуються «куточки національних страв» тощо.

Традиційно протягом офіційного відкриття святкування Дня Європи, відбуваються зустрічі послів держав-членів ЄС із представниками органів місцевої влади, студентами та викладачами місцевих університетів, представників неурядових та громадських організацій, засобів масової інформації.

Україна — єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи.