Cтартує показ кіноальманаху «Одеський міжнародний кінофестиваль: Найкраще коротко»

Cтартує показ кіноальманаху «Одеський міжнародний кінофестиваль: Найкраще коротко»

У кінотеатрах Києва стартує показ кіноальманаху «Одеський міжнародний кінофестиваль: Найкраще коротко». Прем’єра кіноальманаху відбудеться 10 травня у кінотеатрі «Київ». Протягом 17-26 травня покази відбудуться у «Києві», «Жовтні» та «Сінема Сіті». Ініціаторами проекту є Одеський міжнародний кінофестиваль та об’єднання молодих кінематографістів «Сучасне Українське Кіно». Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі розповіла координатор проекту Ельміра Асадова.

Кіноальманах складається з 4 короткометражних стрічок: «Віддалік» Катерини Горностай (нагорода за найкращу акторську роботу Національної конкурсної програми 6-го ОМКФ), «Чоловіча робота» Марини Степанської (Золотий Дюк за найкращий український короткометражний фільм 6-го ОМКФ), «У Манчестері йшов дощ» Валерії Кальченко та Антоніо Лукіча (Золотий Дюк за найкращий український короткометражний фільм 7-го ОМКФ) та «Цвях» Філіпа Сотниченка (Золотий Дюк за найкращий український короткометражний фільм 7-го ОМКФ). Підтримали проект Державне агентство України з питань кіно та Одеський міжнародний кінофестиваль.

Президент ГО «СУК» Валерія Сочивець розповіла: «Ця добірка – наша перша спроба піти у прокат. […] Ці короткометражні фільми знімалися незалежно і є авторськими висловлюваннями». Філіп Сотниченко зауважив, що його фільм триває близько 30 хвилин і є нестандартом до показів у кінотеатрах. Не дивлячись на це, він був відібраний до альманаху. Сюжет базується на відео-хроніці 60-х років. «Кіно зняте одним планом. […] «Зробили» його головні актори фільму», – розповіла про свою роботу «Віддалік» Катерина Горностай. Режисер Антоніо Лукіч зняв фільм про високу людину Андрія – свого друга, який є непрофесійним актором. «Це – лірична комедія», – визначив автор жанр фільму з серйозним виразом обличчя.

 Марина Степанська розповіла про стрічку «Чоловіча робота»: «Моє кіно – це маленька приватна історія про чоловіче життя».

Юлія Синькевич, генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю підсумувала: «Тепер ці режисери є майбутнім українського кіно». Вона висловила своє задоволення від того, що така складна для глядача форма, як короткий метр, виходить у широкий прокат. Тиждень тому покази кіноальманаху з успіхом відбулися у Грузії.

Нагадаємо, в музеї Ханенків розкривають секрети квітів в мистецтві.