Скільки киян можуть скористатися монетизацією субсидій

Скільки киян можуть скористатися монетизацією субсидій

З 1 травня в країні ввели часткову монетизацію субсидій. У столиці, за експертними підрахунками, послугою скористається менше 5 тисяч домогосподарств, так як монетизація розповсюджується лише на приватні будинки. Про це в ефірі Громадського радіо розповів депутат фракції «Солідарність» у Київраді Юрій Крикунов.

- Вводиться часткова монетизація субсидій. Якщо ви є власником приватного будинку, який опалюється газом чи електрикою, у вас є економія (ви спожили менше певної норми), вам за вашою заявою мають повернути на рахунок суму, розмір якої залежатиме від вашої економії. А це максимально 689 гривень, – розповів депутат.

За словами Юрія Крикунова, з 1 травня відбулися й інші зміни щодо порядку надання субсидій. Зокрема – підрахування доходів.

- Якщо раніше брався попередній календарний рік, то зараз ― 4 квартали перед моментом нарахування субсидій. Це наближає ситуацію до реалістичної. Позитивною є і та зміна, що крім загального правила, є субсидія, яка може призначатися «в інший випадках» ― за рішенням органів місцевого самоврядування. Але вона має сплачуватися за рахунок місцевого бюджету. За умови, якщо у вас є електронний цифровий підпис, субсидії найближчим часом можна повністю оформити в електронному вигляді, – зазначив депутат.

А от нараховувати субсидії у випадку наявної заборгованості більше не будуть.

- Коли ми вводили субсидії, ми пишалися тим, що незалежно від наявних боргів, субсидія може бути призначена. Зараз виникла ситуація, коли при більш ніж двохмісячній заборгованості нову субсидію можуть не дати. Нам дозволили зробити розстрочку старих боргів. Дайте документ, що ви домовилися про диверсифікацію ― і тоді немає проблем, – наголосив Юрий Крикунов.

Нагадаємо, як платити за комунальні послуги, якщо сім’я зекономила субсидію.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!