Друге життя Подільської промзони у стилі старої Англії [фото]

Друге життя Подільської промзони у стилі старої Англії [фото]

Англійські архітектори та науковці пропонують перетворити подільську промзону на креативний квартал у стилі постіндустріальних ландшафтів. Проекти показали самі автори на виставці Living by Industry від фонду «Ізоляція».

За проектом, на місці сірої промзони на Подолі, креативні англійці пропонують збудувати ціле містечко, де розмістять виставкові простори, студії та майстерні для митців і дизайнерів, простори для проведення різних заходів, житлові будиночки, кафе, зону відпочинку і атмосферний театр під відкритим небом.

Один з авторів наголошує, що цей проект не є дорогим та пафосним, адже рано чи пізно людям набридає така архітектура. Чоловік не перестає говорити, що «завжди є спокуса зруйнувати все і поставити на цьому місці скляний хмарочос, але такі проекти недовговічні, від них швидко втомлюються».

Такий урбаністичний проект має покращити екологічну ситуацію та місцем для працевлаштування та сучасної освіти киян.

- Наша головна ідея – органічно поєднати усі частини. Тож, вхід на територію комплексу в Києві має величезне значення. Ми пропонуємо оформити його у вигляді вокзалу. Аби коли людина заходила на територію, вона відчувала, ніби справді прибула у нове місце, - розповідає урбаніст і викладач Університету Ланкастера Нік Данн.

Що хочуть збудувати на місці промзони?

  • БУДІВЛЯ IZONE та Контейнерне містечко

Містечко стане особливим місцем для творчих мешканців міста тому, як там збудують малі затишні офіси для митців або дизайнерів.

  • АТТРАКТОР

Так автори називають площу у 400 на 400 метрів, для прогулянок під відкритих небом. На її території можуть проходити різні розважальні заходи: музичні концерти, театральні постанови, виставки. Під час таких подій, площа вміщатиме більше ніж 3 тис. відвідувачів.

  • ТЕАТР ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ

Іноземні інженери пропонують збудувати сцену з допомогою сучасних технологій, а саме зробити театр рухомим. А сцена має бути спроектована так, щоб її можна було ставити час від часу. ЇЇ встановлення займатиме приблизно два дні.

  • ВУЛИЦЯ МАНУФАКТУР

На вулиці будуть розташовані тільки майстерні для київський умільців.

  • ПЛАВУЧЕ СЕЛИЩЕ

Легкі будиночки з дерев’яних матеріалів плаватимуть на березі Дніпра, де хочуть створити зону суто для відпочинку та релаксу.

Нагадаємо, що на Оболоні створять сучасний сквер посеред дороги [фото].

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!