Чому нові закони підвищили вартість житла у столиці?

Чому нові закони підвищили вартість житла у столиці?

З початку 2017 року ціни на нерухомість у столиці поступово змінювалась під впливом як внутрішніх, так і зовнішніх факторів.

Так, цього тижня експерти відзначили підвищення вартості квадратного метра столичної нерухомості від 2,5 до 3,5%, у більшості на одно- та двокімнатні об’єкти.

При цьому, новобудови показали тенденцію до зниження ціни – від 1 до 2,4% відповідно.

Причиною зниження вартості «первички» слугували деякі нововведення, окремо слід виділити законопроект №5587 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо покращення умов введення будівельної діяльності», згідно якого відмінено необхідність отримання технічних умов від Держслужби із надзвичайних ситуацій та введення обов’язкової вимоги вищої профільної освіти для інженерів, проектувальників та архітекторів. Вказана зміна мала не меті звернути уваги закордонних інвесторів, проте, враховуючи досвід нашої країни, вітчизняні інвестори висловлюють недовіру до подібних об’єктів.
Проте, є і позитивні тенденції, зокрема: закон №1817-VIII, згідно якого відповідальність за законність будівництва нестиме не замовник, а саме Державна будівельна інспекція.

Інвестори звернули свою увагу на «вторичку» після місяців простою. Пояснення цілком логічне: кількість вторинного житла не збільшується (як показує статистика) за 2017 рік, при цьому, немає зайвої тяганини із паперами та дозвільними документами, будинки, зазвичай, перевірені та несуть фінансової небезпеки потенційному інвестору.

Нагадаємо, скільки переплачує кожен покупець новобудови?

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram!