Почайна запрошує киян на фестиваль

Почайна запрошує киян на фестиваль

Сьогодні біля річки Почайни відбудеться перший офіційний міській фестиваль «Живи, річко!», присвячений захисту та відновленню його водойм.

-  Історично в Києві налічується декілька десятків малих річок.  90% з них знаходиться у підземних колекторах та/або перебуває у сильно зміненому і захаращеному стані (бетонні відкоси, лотки). Більшість річок позбулися своїх назв, які ніде не зазначені офіційно. Їхні назви береже лише пам’ять киян-старожилів та архівні історичні документи Останні десятиріччя формувалося відношення до міських річок, як до канав та проблемних потоків, - вважають організатори фестивалю.  -  Найвідоміші київські річки: Почайна, Либідь, Сирець є об’єктами підвищеної уваги громади, ЗМІ, експертів у зв’язку з потребою захисту та відновлення. Київські водойми у тренді, на вимогу часу стають місцем постійного проведення культурних заходів, відпочинку та гулянь. Підземні водойми Києва набули популярності в якості туристичних екстрім-маршрутів, діггер-турів. Практично кожна річка та озеро Києва має свою групу волонтерів-захисників. Місто готове змінювати своє відношення до своїх річок та озер.

Програма фестивалю
14:00 – 15:00 Відкриття Фестивалю, святкування, дитячі майстер-класи, фото-тусовка «Чаювання на Почайні», показ тематичних фільмів
15:00 – 16:00 Проведення цікавих екскурсій, продовження розважальної програми 
16:00 – 17:30 – Нагородження переможців Всеукраїнського закритого архітектурного конкурсу на визначення кращої концепції парку культури і відпочинку «Парк Почайна». Вітальні слова від представників Київської міської державної адміністрації, Департаменту містобудування та архітектури КМДА, презентації переможців 
17:30 – 18:30 Презентації та виступи громадських ініціатив захисту водойм Києва
18.30 - 20.00 Річкова поезія. Вірші про річки, Київ та містян читатимуть Олексій Зарахович, Ірина Іванченко, Юлія Баткіліна, Станіслав Бондаренко, Анатолій Лемиш, Мар'яна Даниленко.

Місце проведення: вул. Вербова, 20
Вхід вільний