Столицею пройшла акція Безсмертний полк [фото, відео]

Столицею пройшла акція Безсмертний полк [фото, відео]

Біля станції метро «Арсенальна» сьогодні було велелюдно. Строкатий натовп із дітей, пенсіонерів, поліцейських, військових та націоналістів зібрала присвячена до Дня Перемоги акція «Безсмертний полк». Для тих хто не знає: суть акції полягає в святковій ході з портретами предків, що загинули або брали участь у Другій світовій війні. Фіналом акції стає покладання квітів біля військового меморіалу.

З огляду на поточний політичний контекст, акція «Безсмертний полк» закономірно привертає увагу радикалів з усіх боків барикад. Не обійшлося без провокацій й сьогодні. Ще під час формування колони були помічені люди із портретами Сталіна та «георгіївськими стрічками». Поліція зреагувала оперативно: провокатори були миттєво затримані. Певний дисонанс в загальну атмосферу акції вносила й активність націоналістів, які мітингували біля штабу ОУН. Втім, далі слів справа не пішла. Хоча деякі пенсіонери розповідали, що нібито в їх бік звідкись летіла гнила картопля.

Тим не менш, хода закінчилася без ексцесів. Учасники дісталися до меморіалу в Парку Слави та спокійно поклали квіти під спів «Катюші» та «Десятого батальйону». Більшість людей, що прийшли на акцію, зізнавалися, що не переймаються політикою та дійсно хотіли згадати загиблих родичів. Головною інтригою акції залишилось питання: кого було більше - поліцейських чи ходаків? Останній факт суттєво підігрівів атмосферу напруги. Агресія, відчутна в повітрі, чітко давала зрозуміти, що відлуння тієї далекої Війни чути й досі…

Фото та відео: Антон Фоменко

Нагадаємо, військова присяга на вірність українському народові і марші «полків»: Київ святкує День Перемоги.