Військова присяга на вірність українському народові і марші «полків»: Київ святкує День Перемоги

Військова присяга на вірність українському народові і марші «полків»: Київ святкує День Перемоги

У Києві святкують День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На Площі Слави за участю президента відбулася церемонія вшанування пам’яті загиблих.  Петро Порошенко бере участь у церемонії складання Військової присяги молодим поповненням окремого полку президента України та 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних сил України у Національний музей історії України у Другій світовій війні.

- Вітаю молодих воїнів Окремого полку Президента України та 101-ї окремої бригади охорони Генштабу ЗСУ із визначною подією у житті – складанням військової присяги на вірність українському народові! Батьківщина довіряє вам захист своєї свободи та незалежності! Нема жодного сумніву, що, прийнявши на себе почесний обов’язок захищати Батьківщину, ви будете гідно продовжувати славні бойові традиції наших захисників з попередніх поколінь, - зазначив Петро Порошенко.

Також у  Києві на площі Арсенальній безпрецедентні заходи безпеки у зв'язку з анонсованими акціями проросійських та праворадикальних сил.

Як повідомляє  Укрінформ, вихід на вулицю Івана Мазепи загороджено решітками, стоять металеві рамки з металошукачами, поліцейські не пропускають на вулицю Івана Мазепи цивільних, а лише громадян з пропусками, ветеранів та журналістів.

Як повідомлялося, 9 травня свої акції планували проросійські сили, які ініціювали марш “Никто не забыт, ничто не забыто” як альтернативу “безсмертного полку”. В цей же час на противагу їм на акцію мали вийти ОУНівці з акцією “смертний полк”.

Водночас, як повідомляють у МВС, сьогодні про безпеку киян та гостей столиці дбатимуть близько 7 тисяч правоохоронців.

- У Києві заплановано ряд заходів, участь у яких візьмуть, відповідно до поданих заявок, близько 10 тисяч осіб. Поліція звертається до організаторів та учасників із проханням дотримуватися встановлених правил поведінки, не влаштовувати провокацій та не використовувати заборонену символіку, - нагадують у поліції. 

Нагадаємо,  8 травня, рівно о 23.01 у Національному музеї історії України в Другій світовій війні відбулася акція «Перша хвилина миру»