«Перша хвилина миру» у Національному музеї історії України в Другій світовій війні

«Перша хвилина миру» у Національному музеї історії України в Другій світовій війні

 8 травня, рівно о 23.01 у Національному музеї історії України в Другій світовій війні стартувала  акція «Перша хвилина миру» за участі Президента України Петра Порошенка, глав Українських церков, урядовців, ветеранів та учасників АТО. Спільну участь в меморіальних заходах також беруть ветерани Червоної армії та УПА.

 - Ці дні назавжди закарбовані в українському календарі. Очевидно, нема віри тим, хто каже, ніби хтось десь колись збирається їх повикреслювати. Не народилася ще така людина, у якої на те піднялася б рука і який би дозволили це зробити. Бо майже нема в Україні родини, яка б не постраждала від осені тридцять дев’ятого, коли в Україну прийшла Друга світова, до осені сорок п’ятого, коли на Далекому Сході пролунали останні її постріли,  - зауважив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що ми, на відміну від Москви, не збираємося приватизовувати велику спільну перемогу усіх народів Радянського Союзу та країн антигітлерівської коаліції. Але й зрікатися своєї вагомої частки в подоланні нацизму - теж не будемо. І нікому і ніколи не вдасться применшити подвиг наших предків.  

Проти нацизму найбільша кількість українців, шість мільйонів, билася в рядах Червоної армії. Ще сто тисяч – в лавах Української Повстанської Армії та 250 тисяч – у Збройних Силах країн-членів антигітлеровської коаліції.

День пам’яті та примирення. 8-го травня 1945-го антигітлерівська коаліція прийняла акт капітуляції нацистської Німеччини. Україна лише у 2015 доєдналася до всього світу у скорботі за жертвами Другої світової війни — указом президента було запроваджено День пам’яті та примирення 8 травня. Символ відзначення цієї дати, а також Дня Перемоги над нацизмом — є червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів.

9 травня о 10:00 на «UA:Першому» трансляція урочистостей з нагоди річниці Перемоги над нацизмом у Європі, після якої – повтор трансляції акції «Перша хвилина миру». Крім них у сітці документальні фільми «Рустам Хамраєв», «Олександра Шулежко. Доля праведниці», «Легіон», «Срібна земля», «Золотий вересень».

О 19:05 «UA:Перший» покаже український історико-драматичний фільм Тараса Химича «Жива», що вийшов у прокат у листопаді 2016 року.