У Києві відкрили вражаючу фотовиставку про зв'язок поколінь захисників України [відео]

У Києві відкрили вражаючу фотовиставку про зв'язок поколінь захисників України [відео]

8 травня, у День пам'яті та примирення,  Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко  взяли участь у відкритті фотовиставки «Четверте покоління», де  представлено 16 фотопортретів українських військових разом зі світлинами їхніх рідних, що воювали проти нацизму.  Про це повідомили в прес-службі Глави Держави.

Глава держави назвав беззаперечними подвиг українського народу та великий внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловивши повагу та шану всім борцям проти нацизму.

- Коли наші діди й прадіди в 44-му та в 45-му наступали на Берлін, вони й гадки не мали, - і в найжахливіших снах уявити собі не могли, - що через сімдесят років своє військо в Україну пришле Москва. І холоднокровно вбиватиме їхніх онуків та правнуків, - зазначив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що фотовиставку «Четверте покоління» слід сприймати як символ нерозривного зв'язку різних поколінь захисників України.

- Вітчизну сьогодні боронять нащадки воїнів і  Червоної армії, і Української Повстанської Армії. Вони шанують своїх дідів та прадідів. А ті, будучи вже в небесних чертогах, напевно, пишаються сучасним поколінням захисників. Це важливо усвідомити, що в День пам’яті та примирення цей зв’язок є нерозривним, - наголосив Петро Порошенко. 

Глава держави нагадав, що сьогодні зі знятими погонами та замальованими фарбою бортовими номерами танків і бронетранспортерів російські військові таємно, під покровом ночі, перетинають кордон України, щоб без імен, документів, мундира випалювати українську землю та заливати її кров'ю.

Нині бути українським військовим – почесний обов’язок. А бути російським військовим – значить, виконувати накази держави, яка не цінує життя своїх воїнів, яка без жодного докору сумління зрікається своїх загиблих та поранених солдат, - наголосив Президент.

Фотовиставка «Четверте покоління» розміщена на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Світлини українських воїнів зроблені фотографом Романом Ніколаєвим у співавторстві з фотографом Сергієм Лєбєдєвим.

Нагадаємо,  у столиці з’являться зворушливі білборди та світлайти з фотографіями ветеранів Другої світової війни, а на національних каналах України транслюватимуть тематичні відеоролики.