Громадську вбиральню стилізували під тумбу для афіш: зароблятимуть на рекламі

Громадську вбиральню стилізували під тумбу для афіш: зароблятимуть на рекламі

У парку Володимирська гірка, біля верхньої станції фунікулеру, встановили першу в Києві автоматичну вбиральню. Вона стилізована під старовинну тумбу для афіш і не псує зовнішнього вигляду міста. Втілювати проект допомагають французькі фахівці. Новацію оглянув сьогодні Київський міський голова Віталій Кличко.

Всередині кабіна повністю автоматизована. Після використання унітаз та підлога дезінфікуються, щоб прийняти наступного відвідувача. Цей процес займає одну хвилину. Вартість послуги складає 1 гривню, яка йтиме на оплату комунальних послуг.

До кінця року у столиці планують встановити 10 таких кабін. На їх встановлення місто не витрачатиме жодної копійки, оскільки це інвестиційний проект. За словами представника інвестора, витрати на встановлення компенсують за рахунок розміщення реклами на вбиральні.

Віталій Кличко зазначив, що за останні роки велика кількість громадських туалетів, які передали приватним структурам, припинили працювати, там відкрили різноманітні заклади.

- Зараз ми через суди повертаємо ці приміщення у власність міста. А до кінця року ми плануємо встановити 10 таких нових сучасних туалетів, хоча насправді Києву потрібні сотні подібних вбиралень, – зазначив мер у коментарі журналістам та закликав киян дбайливо ставитися до нових споруд та не псувати їх.

Як зазначила директор  СВКП "Київводфонд" Світлана Козловська, зараз триває робота над стратегією розвитку у Києві мережі громадських туалетів і над відновленням тих, які не працюють.

Нагадаємо, «Київводфонд» створив електрону карту бюветів та громадських вбиралень.