Собаки-поліцейські патрулюватимуть «Євробачення»

Собаки-поліцейські патрулюватимуть «Євробачення»

Виявляється, що до нинішнього міжнародного пісенного конкурсу готуються не лише люди – організатори, учасники, гості, глядачі, а й… собаки. Вони виступатимуть у «обов’язковій програмі» по захисту громадського порядку та безпеки названих вище людей. Це - спеціально навчені собаки-поліцейські, з якими ми познайомилися у кінологічному центрі Головного управління Національної поліції в м. Києві.

Зловмисник захотів перевезти п`ять набоїв до пістолету Макарова і поклав їх у велику сумку з речами, яку для «конспірації» поставив серед ще кількох подібних, щоб ніхто не здогадався про боєприпаси. Але він прорахувався… Маленький чорненький спаніель Марс за кілька секунд нанюхав цей небезпечний вантаж і дав знати своєму господарю-кінологу. Інший собака – німецька вівчарка Янга також швидко відшукала серед шести однакових ящиків той, у якому були заховані наркотики. А ще один собака цієї ж породи Тім легко впорався з затриманням «злочинця», поваливши його на землю.

Такі неабиякі здібності продемонстрували нам під час виїзного брифінгу в кінологічному центрі ГУ НП в Києві, де собак готують до патрулювання на локаціях «Євробачення». Господар спаніеля поліцейський-кінолог Максим Кунік розповів, що він навчає свого підопічного, який навіть жив із ним в одній квартирі в Чернігові, з двохмісячного віку, а зараз йому вже чотири роки. Собака пройшов серйозну підготовку на виявлення набоїв, зброї та вибухівки і чотири рази побував у зоні проведення АТО, де неодноразово виявляв на блок-постах у Сєвєродонецьку, Куп`янську й інших містах зброю та вибухівку. Також вони разом нинішнього року патрулювали в Умані під час зібрання хасидів. А зараз будуть допомагати столичним поліцейським чергувати на різних локаціях, пов’язаних із «Євробаченням».

Хазяїн семирічної вівчарки Євген Сьомін два роки служить разом із нею в групі кінологічного забезпечення діяльності управління поліції столичного метрополітену. За цей час також кілька разів знаходили наркотичні речовини у пасажирів. Теж побували на Донбасі, де цього «добра» затримували немало. Зараз у зв’язку з підготовкою до пісенного конкурсу працюють у посиленому режимі на різних станціях столичного метро.

Всього ж у центрі наразі перебуває 20 собак разом зі своїми кінологами, відряджені до Києва з різних областей, розповів «Вечірці» його начальник Микола Куцук. Кожна з них має свій «профіль» - пошук наркотиків, зброї, затримання злочинців. Перед тим, як потрапити сюди, вони пройшли спеціальні навчання, а також атестацію в кінологічному центрі ГУ Нацполіції області в Ірпені, яку всі здали на «відмінно» і були допущені до несення служби під час «Євробачення». На цей період собаки проживають у металевих вольєрах, харчуються спеціальними сухими кормами та забезпечені всім необхідним для навчання і нормального несення служби. Начальник кінологічного центру зазначив, що в рамках програми «Безпечна столиця» міська влада виділила їм 1,8 млн. грн., на які, зокрема, закупили плити для приготування їжі, імпортні замінники наркотичних засобів та вибухівки для навчання собак, а також амуніцію для них та інструкторів. 

Також журналістам презентували єдиний в Україні мобільний офіс Національної поліції, облаштований у мікроавтобусі, який буде цілодобово чергувати зокрема біля «європейського містечка» на Хрещатику, а також біля МВЦ. Як розповів начальник управління інформаційної підтримки та координації поліції «102» Києва Дмитро Кирак, у ньому працюватиме чотири співробітники, які зможуть не лише прийняти заяву від громадянина, а й оперативно відреагувати на неї, оскільки матимуть зв'язок зі всіма поліцейськими базами даних, а також патрулями. При цьому всі працівники офісу пройшли підготовку і знають, як допомогти в тій чи іншій ситуації, надати правову консультацію. А один із них обов’язково досконало володітиме англійською мовою, щоб мати змогу працювати з іноземними гостями пісенного конкурсу. Офіс оснащений комп’ютерами, сучасними засобами радіо- та мобільного зв’язку, швидким доступом до Інтернету.

Виступаючи на виїздному брифінгу в кінологічному центрі, керівник головного управління Національної поліції Києва Андрій Крищенко повідомив, що загалом посилене чергування на період проведення «Євробачення» в столиці нестимуть близько 10 тисяч правоохоронців – поліцейських та нацгвардійців, і 50 службових собак, серед яких будуть залучені з інших областей. Основними місцями їх патрулювання будуть Національний виставковий центр, «європейське містечко» на Хрещатику, фан-зони, станції метро та інші місця скупчення людей. Застосовуватимуться ручні металодетектори та вибіркові перевірки сумок підозрілих громадян – особливий контроль біля МВЦ, де буде декілька кордонів.

Керівник главку НП повідомив про нещодавні перші за весь час підготовки в Києві успішні нічні навчання в метрополітені по знешкодженню вибухівки та звільненню заручників із вагона з використанням нового корпусу оперативної раптової дії (КОРД). Також глава поліції міста заперечив інформацію, розповсюджену в Інтернет мережах, про те, що на час проведення «Євробачення» правоохоронці вивезуть із столиці безхатьків, і запевнив, що їм надаватиметься такий же захист і допомога, як і всі іншим громадянам. І попросив усіх киян і гостей міста бути в цей період особливо пильними і уважними, щоб не допустити провокацій, та вчасно виявляти підозрілі предмети і сповіщати про них правоохоронців.

Нагадаємо, що, за переконанням Віталія Кличка, столиця вже готова до проведення «Євробачення».