Кадети відсвяткували День Перемоги [фото]

Кадети відсвяткували День Перемоги [фото]

П’ятий рік поспіль ліцей-інтернат № 23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою проводить традиційно національно - патріотичний захід  на території Національного музею історії України в Другій світовій війні. 

Надзвичайно піднесена атмосфера свята: урочисте шикування, внесення Великого Державного Прапору України,  і 72-х прапорів на честь  річниці Перемоги над нацизмом, покладання квітів до пам’ятників…

- Під Перемоги знамена стати усім, хто живий!» - проголошує народний артист України Володимир Талашко, який зіграв доленосну роль у культовому фільмі «В бій ідуть лише «старики», - «Сьогодні – парад не зброї, сьогодні – парад честі, парад любові. Зброя – руйнує, а любов – породжує життя. Будемо жити!».

Не можна було без сліз слухати пісні про війну й перемогу у виконанні  народної артистки України Наталії Бучинської та переможця пісенного проекту «Голос країни» протоієрея Олександра Клименка.

Лунає «Бухенвальдський набат», дзвони памяті й тужлива «Степом, степом»…  Наймолодші кадети несуть квіти до памятних знаків міст-героїв, у хвилині мовчання схиляються голови. Кадети й панянки в білих платтях заповнюють площу перед музеєм щемливим вальсом «Маки червоні». В небо злітають 72 червоні кульки. Юні  ліцеїсти складають урочисту обіцянку бути гідними слави захисників України.

Урочистим маршем з дотримання усіх військових традицій та ритуалів проходять учасники АТО, ліцеїсти «Кадетського корпусу» з посиленою військово-фізичною підготовкою та ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна. У параді взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, а також шефи ліцею – співробітники Служби зовнішньої розвідки України, ветерани Великої Вітчизняної війни та ветерани АТО.

- Це свято захисників України, - каже восьмирічний ліцеїст Ваня, - Було трохи важко. Ми довго готувалися. Але я знаю, що це – як память про людей, які загинули під час Великої Вітчизняної війни, яку вів СРСР з німцями, з фашистами. Ми перемогли. На тій війні загинув мій прадідусь Іван. Мене назвали на його честь. Я не хочу, щоб була війна. Я хочу стати астрономом і вивчати зірки, а не воювати.

Пам'ять… Вона нетлінна й вічна.  Вона втілюється не лише в бронзі, мармурі, граніті, вона живе у душах людей. Пам’ять про героїв живе у наших серцях. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона —  запорука неминучості нашої перемоги сьогодні...

Нагадаємо, у Києві реконструюють бої німців з РККА, УПА та Союзниками.