Топ-менеджера столичного банку підозрюють у викраденні мільярда

Топ-менеджера столичного банку підозрюють у викраденні мільярда

 Слідчий відділ прокуратури міста Києва здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розкрадання грошових коштів на суму майже 1 мільярд гривень службовцями одного із столичних банків. Про це повідомили в прес-службі прокуратури міста Києва.

 - В рамках розслідування слідчими столичної прокуратури спільно з працівниками Управління Служби безпеки України у Києві та Київській області викрито злочинну схему виведення банківських коштів, яку організували екс-керівники цієї фінустанови, - зазначають у прокуратурі.

Встановлено, що у лютому 2014 року зазначені особи створили ряд фіктивних підприємств та, завдяки своєму службовому становищу, сприяли отриманню ними незабезпечених кредитів. Внаслідок таких дій банківській установі, вкладникам та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб завдано збитків на суму майже 1 млрд гривень. 

Наразі екс-голові спостережної ради банку повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України. 

Голосіївським райсудом міста Києва за клопотанням столичної прокуратури йому обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів. З урахуванням вимог КПК екс-банкіру визначено розмір застави у сумі 15 мільйонів гривень.

Досудове розслідування триває. Інші службові особи банку, які можуть бути причетними до цього злочину, встановлюються.