Чим дивуватиме публіку Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки

Чим дивуватиме публіку Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки
Народний артист України Віктор Алдошин "Свіча на вітрі"
Народний артист України Віктор Алдошин "Свіча на вітрі"
У полоні пристрасті «Камінний господар»
У полоні пристрасті «Камінний господар»
народний артист України Кирил Кашліков
народний артист України Кирил Кашліков

Новий театральний рік для театру видався насиченим і незвичайним. По-перше, театральний колектив відзначатиме подвійний ювілей: 125 років заснування стаціонарної російської трупи в Києві і 90 років із дня її перетворення на Російський драматичний театр. А по-друге, початок цього театрального сезону буде нетрадиційним: він відкрився у Лондоні 8 вересня, а на рідній київській сцені стартує 24 вересня. 
Знайти свого Шевченка 
Зазвичай новий сезон театру відкривається виставою «Камінний господар» за драмою Лесі Українки. Але цього разу киян та гостей 24 вересня запрошують подивитися виставу «Завжди один», присвячену Тарасу Шевченку. Це оригінальна постановка Михайла Резніковича, здійснена на основі щоденників, листів Кобзаря і спогадів його друзів. На думку народного артиста України Кирила Кашлікова, незвичайний підхід до втілення образу Тараса Григоровича, якого всі звикли бачити або добрим дядечком у «Читанках», або суворим революціонером, полягає в тому, що він постає перед глядачами не книжним, а справжнім, живим. 
Від класики до комедійного детектива 
Загалом, Театр імені Лесі Українки триматиме курс, як завжди, на класику. Михайло Резнікович працює над постановкою п’єси Олексія Арбузова «В цьому милому старому домі». Це мелодрама, в якій одна із героїнь намагається повернутися до свого колишнього життя і «склеїти розбиту чашку». 
- Цей спектакль цікавий ще і тим, що в ньому зустрічаються три покоління акторів нашого театру, – говорить завліт Борис Куріцин. – Валерія Заклунна і Юрій Мажуга – корифеї театру, Тетяна Назарова і Дмитро Савченко, Станіслав Москвін – актори, які належать до середнього покоління, і зовсім молоді актори. 
П’єса «Вид із мосту» відомого американського драматурга Артура Міллера, одного із чоловіків знаменитої Мерилін Монро, теж має незабаром отримати сценічне втілення на театральній сцені. Це жорстка психологічна драма, над постановкою якої працює Кирило Кашліков. З його слів, тільки нині стало можливим прочитати цю п’єсу повністю, адже за радянських часів вона була значно скороченою. Цікаво, що головні ролі в цій виставі, вірогідно, зіграють студенти 3-го курсу, які навчаються у творчій майстерні Михайла Резніковича. 
Також почалися репетиції п’єси «Нора» Генріка Ібсена, яка теж дуже співзвучна нашому сьогоденню. Ібсен відомий як майстер описувати драму жіночої долі. 
А для любителів більш легкого жанру на театральній сцені незабаром з’явиться вистава за п’єсою Ноеля Коуарда з інтригуючою назвою «Оголена зі скрипкою». Це комедійний детектив, який, правда, не передбачає показу оголеної скрипальки, тим не менше, обіцяє бути захоплюючим. 
«Камінний господар» для британців 
З 8 по 20 вересня жителі Туманного Альбіону мають можливість подивитися чотири кращі вистави театру із класичного репертуару. Адже цього разу це не просто планові гастролі, а частина великого мистецького проекту «Культура України сьогодні», який презентуватиме українське мистецтво у Великій Британії. Крім улюблених киянами вистав, у програмі проекту ще фотовиставка і ретроспективний показ шедеврів вітчизняного кінематографу – фільму Олександра Довженка «Земля» та картини Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». 
- Але головне – ми веземо до Лондона спектакль «Камінний господар» Лесі Українки. Ми хочемо, щоб британський глядач дізнався, що, окрім версій легенди про Дон Жуана, написаних Мольєром, Пушкіним та багатьма іншими класиками, є і наша – українська версія. І вона не менш цікава, не менш оригінальна і не менш талановита, – зазначив режисер Михайло Резнікович перед поїздкою до Лондона. 
Можна тільки здогадуватися, наскільки великою є цікавість до мистецької України у лондонців, адже всі квитки на вистави театру уже продані