Кияни вирішують, що буде замість Леніна

Кияни вирішують, що буде замість Леніна

Тему декомунізації продовжують активно обговорювати в нашому суспільстві. Одним із  наболілих питань залишається подальше використання місця на Бессарабській площі, де до грудня 2013 року височів пам’ятник Володимиру Леніну.

Востаннє порожній постамент «вождя світового пролетаріату» використовувався в листопаді минулого року як частина художньої інсталяції іранського митця Махмуда Бакші «Безкінечне святкування» (Endless Celebration). Тоді на місці знищеного під час подій Революції Гідності Леніна встановили неонове зображення популярної американської співачки Мадонни, яке періодично трансформувалося в образ Діви Марії.

Наразі митці із столичної культурної платформи «Ізоляція» вирішили провести двосторонній експеримент під назвою «Суспільна угода 2017». Ідея полягає в проведенні відкритого голосування щодо подальшого використання постаменту та місця довкола нього. На обговорення було винесено чотири концептуальні проекти в кращих традиціях сучасного мистецтва. Авторами робіт виступили художники із Італії, Мексики, Сербії та України. Дуалізм експерименту полягає в одночасному переосмисленні простору на Бессарабській площі та активному залученні громади у цей процес.

Усі запропоновані проекти мають глибокий зміст і піднімають важливі для сучасного суспільства проблеми: віра, свобода, тоталітаризм, а також місце людини у державі та світі. Виконані у техніці інсталяції, вони не отримають «постійного статусу» на Бессарабці. Їх роль – змінюватися разом із ландшафтом та по-різному інтерпретуватися.

Учасники проекту «Суспільна угода 2017» закликають усіх небайдужих взяти учать у голосуванні (яке триватиме з 3 по 9 квітня), та спільними силами вирішити, яким чином надалі використовувати арт-простір, що утворився на місці «комуністичної порожнечі».

Нагадаємо, пам'ятник Суворову демонтують.