Вандалізм як звичка: паличка Паніковського вчергове зникла

Вандалізм як звичка: паличка Паніковського вчергове зникла

Кілька тижнів тому в суспільному просторі Києва активно обговорювали зникнення одного із копит коня пам’ятника Миколі Щорсу. Втім, як показує практика, мешканці столиці не обмежуються пошкодженням лише великих скульптур.

Поки всі обговорювали зникнення копита, хтось непомітно і вчергове спиляв паличку у скульптурі Паніковського, що стоїть  у сквері неподалік рогу Хрещатику та Прорізної. Саме тут, згідно із сюжетом роману Ільфа і Петрова «Золоте теля», жебракував «великий сліпий». 

Хто, коли і як вчинив цей злочин, а головне – чи проводиться розслідування по цій справі – наразі невідомо. Втім, саме безвідповідальність за такий побутовий вандалізм, наочно демонструє любителям «працювати по-крупному», що подібні злочини і в подальшому залишатимуться безкарними. 

Якщо випадок із конем Щорса можна виправдовувати «стихійною декомунізацією», то як пояснити зникнення палички Паніковського – невідомо. Невже вандалізм остаточно став звичкою і його помітять лише тоді, коли відпиляють голову Матері-Батьківщіні?

Нагадаємо, хто і коли відмиє пам’ятник князю Володимиру.