Тут і «Чомусики», і все-все Басейн, еко-ліжка та клас для дослідів. Є новий дитсадок!

Тут і «Чомусики», і все-все   Басейн, еко-ліжка та клас для дослідів. Є новий дитсадок!

Ганна ЯСНІВСЬКА

На Позняках триповерхову будівлю нового дитсадка видно здалеку завдяки яскравому бузковому забарвленню з білосніжними бульбашками, що вдало гармонують з великими, просторими вікнами. Він щойно «виріс». Дитячий садочок №270 уже 1 вересня зустріне малечу.

«Ще навесні, гуляючи з онуком, ми підходили ближче, аби подивитися, що ж тут таке велике будують. А коли почали кущики з квітами висаджувати, Михайлик щодня тягнув мене гуляти тільки сюди, бо тут, каже, гарно. Хочемо обрати саме цей дитсадок для відвідування», – поділилася з «Вечіркою» пенсіонерка Алла Нещерук.
«Нині у 270-му майже стовідсоткова готовність до прибуття малечі. Залишилися останні штрихи, наприклад облаштування та прикрашання кімнат, декорування творчої студії, дезінфекція душових», – розповіла нам завідувачка закладу Наталя Кучміна.
Працівники дитсадка були першими порадниками будівельників у виборі кольорів для оформлення приміщень, ретельно підходили до опорядження майбутніх кімнат. Кожен поверх будівлі пофарбований в окремий колір. Скажімо, перший витриманий у найсвітлішій пастельній гамі, бо тут розмістяться ясла та молодші групи.
Кімнати для відпочинку – у пісочно-салатовій гамі, вони оснащені еко-ліжками та меблями з натуральної деревини.
Для фізкультури облаштували спеціальну залу з надсучасним і найбезпечнішим покриттям, що, на відміну від звичайного лінолеуму, має шорсткувату поверхню. Удосталь поплавати можна буде в басейні.
Перейдімо до їдальні. Буфетні обладнані стерилізаторами посуду. Є тут і диво-піч, про яку розповіла Наталя Кучміна:
«На кухні, крім звичайних плит і духовок, також є пароконвектомат, у якому пиріжки випікаються втричі швидше. Нещодавно ми його протестували: пиріжки приготували за 12 хвилин, тісто ніде не підгоріло й рівномірно просмажилося».
А на другому поверсі розміщена експертно-дослідна лабораторія «Чомусики», де дітлахи матимуть змогу спробувати себе в ролі справжніх фокусників – дізнаватимуться, як квіти можуть змінювати колір, занурившись у склянки з різнокольоровими фарбами, або ж як перетворити воду на лід.
Інформаційних навичок малеча набуватиме в комп’ютерному класі інтерактивних та інтелектуальних ігор. Однією з головних особливостей закладу є наявність окремого конференц-залу на 170 місць.
Про цей «палац» для найменших уже лине добра слава.
«Щойно увійшовши до цього приміщення, я переконалася: обираємо саме цей заклад для нашої донечки, – каже мешканка району Катерина Равенко. – Тут навіть підлога застелена лінолеумом з мультиковими персонажами».
«Про існування цього неймовірного дитсадка я дізналася від подруги. Побувавши з чоловіком у восьми дитячих садках, зрозуміли: саме тут найкращі умови, – певна Ксенія Світлодар з Дарницького району.
«А ми в захваті від тутешньої навчальної бази, особливо лабораторії «Чомусики», – ділиться Карина Гущева, мешканка Дніпровського району. – Діти мають пізнавати фізичні явища не зі сторінок підручників, а бачити якнайбільше на власні очі, бо лише теоретичною інформацією навряд можна викликати цікавість».
А ось наше спостереження. Щодня до закладу приходять кілька десятків батьків з проханням зарахувати сюди дитину.
«Я дуже хочу, аби мій синочок щодня проводив час саме в таких умовах, – висловлює бажання Анастасія Глевацька, мати дворічного Євгена. – Тим паче тут є спеціалізовані групи для дітей з вадами мовлення, що якраз підходить Євгенчику. Днями ми підемо до лікаря та візьмемо відповідну довідку про стан здоров’я, тоді вже й подамо документи».
Як повідомили в Департаменті освіти й науки, молоді та спорту КМДА, надійшло до 400 заяв від батьків, котрі бажають бачити власну дитину в стінах саме цього дитсадка.

ФАКТИКИ
• Цьогоріч на підготовку столичних навчальних закладів до 1 вересня Київ витратить майже 500 млн. грн., що у 2,5 рази більше, ніж минулого року (тоді ця сума становила 198 млн. грн.).
• Паралельно з будівництвом дитсадка №270 завершилися реставраційні роботи у приміщеннях школи №128 та навчально-виховного комплексу «ОРТ» у Дніпровському районі, а також у дитсадку №383 у Солом’янському районі.