Командира батальйону судитимуть через загибель людей під час урочистого шикування на Дніпропетровщині

Подальшу долю обвинуваченого вирішить суд. Фото ілюстративне: freepik.com
Подальшу долю обвинуваченого вирішить суд. Фото ілюстративне: freepik.com

Обвинуваченому загрожує до 8 років за ґратами.

Сьогодні, 26 червня, правоохоронці скерували до суду справу щодо командира батальйону, який організував 1 листопада 2025 року урочисті заходи просто неба поблизу селища Новотроїцьке Дніпропетровської області. Тоді росіяни вдарили балістикою та «шахедами» по місцю шикування бійців 35-ї бригади морської піхоти, які прибули для нагородження. Про завершення досудового слідства повідомив генпрокурор Руслан Кравченко.

Правоохоронці встановили, що командир батальйону організував урочисті заходи з нагоди річниці створення підрозділу та нагородження особового складу всупереч наказам військового командування. Ці накази прямо забороняли шикування та масове скупчення військових поза укриттями.

«Навіть після оголошення повітряної тривоги та ракетної небезпеки захід не було припинено, а військовослужбовців не розосередили», — зазначив Кравченко.

Крім того, за його словами, напередодні у службових чатах поширили інформацію про місце, час проведення заходу, кількість учасників і геолокацію. За даними слідства, ці дані стали відомі ворогу та були використані для уточнення цілі ракетного удару.

Командира батальйону судитимуть за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу — недбале ставлення до військової служби в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає від 5 до 8 років тюрми.

Раніше журналіст ТСН Дмитро Святненко повідомив про загибель свого брата — пілота БпЛА 35-ї бригади морської піхоти Володимира Святненка з позивним «Знахар». За його словами, Володимира разом із побратимами зібрали на плацу, щоб нагородити. В цей час прилетіла балістика.

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»