Військовий та журналістка: на Оболоні вшанували пам’ять Руслана Беньо та Олени Губанової, яких вбила росія. ФОТО

Церемонія відкриття меморіальних дошок. Фото: Оболонська РДА
Церемонія відкриття меморіальних дошок. Фото: Оболонська РДА

На фасадах житлових будинків в Оболонському районі Києва відкрили дві меморіальні дошки.

Руслан Беньо — корінний киянин, народився на Оболоні. У березні 2022 року добровільно вступив до лав ЗСУ, служив на посаді заступника командира механізованого батальйону. У травні 2022 року біля Новоселівки, що на Донеччині, потрапив у полон. Після майже трьох років неволі у травні 2025 року його тіло було репатрійовано до Миколаєва. Вважається загиблим у полоні 14.01.2025 року в місті Білорецьк (Республіка Башкортостан, рф). У полеглого захисника залишилися дружина, дві доньки, мати та сестра.

Фото: Оболонська РДА
Фото: Оболонська РДА

Олена Губанова (Грамова Альона) народилася у нині окупованому місті Єнакієве, згодом переїхала до Краматорська, де почала працювати військовою кореспонденткою телеканалу Freedom. У 2023 році переїхала до Києва, жила в Оболонському районі. Журналістка продовжувала їздити на Донеччину. 23 жовтня 2025 року під час фіксації чергового воєнного злочину росіян у центрі Краматорська в автомобіль знімальної групи влучив ворожий дрон «Ланцет». Знімальна група — Олена Губанова та оператор Євген Кармазін — загинули на місці.

Фото: Оболонська РДА
Оболонська РДА

«Руслан та Олена точно увійдуть в історії нашого району та в історію всієї російсько-української війни. Це були люди, які жили екстраординарним життям, повністю присвяченим боротьбі з агресором і захисту України. Вони були різними за професією і шляхом, але об’єднані спільним — відповідальністю перед людьми та Україною. Їхня пам’ять житиме в серцях рідних, друзів і всіх, хто знав їх або чув про їхній внесок», — зазначив голова Оболонської РДА Кирило Фесик.

Читайте також:

Ірина ГОЛОТЮК, «Вечірній Київ»