На Обухівщині викрили схему із землею та десятками мільйонів бюджетних коштів

Посадовцю повідомили про підозру. Фото: Поліція Київщини
Посадовцю повідомили про підозру. Фото: Поліція Київщини

Правоохоронці Київщини повідомили про підозру міському голові однієї з громад, який організував багаторівневу схему із заволодіння землею та розтратою грошей громади. Йому загрожує до 12 років ув’язнення.

Як повідомляють в ГУНП в Київській області, слідство вважає, що мер населеного пункту через підставних осіб отримав у приватну власність ділянки водного фонду, а згодом легалізував частину майна через продаж третій особі.

У 2025 році він повторно «пересунув» межі ділянок у документах, фактично перенісши їх у ліс та прибережну зону річки Стугна — значно цінніші території.

Окрім земельних махінацій, правоохоронці виявили можливу розтрату коштів під час виконання договору на озеленення громади вартістю майже 8,5 мільйона гривень.

Так, у звітах підрядника з’явилися тисячі годин роботи техніки, яка взагалі не мала використовуватися. Через підписані мером акти підряднику безпідставно перерахували понад 1,3 мільйона гривень.

Загальну суму збитків від дій посадовця оцінюють в більш ніж 75 мільйонів гривень.

Прокуратура інкримінує йому шахрайство в особливо великих розмірах, легалізацію майна, здобутого злочинним шляхом, та розтрату бюджетних коштів (частини 4 та 5 ст. 190, частина 1 ст. 209, частина 5 ст. 191 ККУ).

Розслідування триває.

Читайте також:

Ірина ГОЛОТЮК, «Вечірній Київ»