Начувайтеся, «зайці»: Укрзалізниця посилює боротьбу з пасажирами без квитків

Ілюстративне фото: Даша Гришина
Ілюстративне фото: Даша Гришина

Заходи з контролю посилюватимуть на приміських маршрутах.

Укрзалізниця оголосила про посилення контролю за пасажирами без квитків у приміському сполученні. Компанія закликає громадян сумлінно оплачувати проїзд, адже кожен придбаний квиток є важливим для планування роботи залізниці.

На основі статистики продажу квитків визначається кількість вагонів у складі, доцільність призначення рейсів та збереження зупинок. Безквиткові пасажири не враховуються у звітності, що спотворює реальну картину попиту та ускладнює організацію перевезень.

Залізничники наголошують: безквитковий проїзд створює додаткове навантаження на вагони, погіршує умови для тих, хто оплатив квиток, та завдає збитків приміському сектору, який і так залишається збитковим.

Квитки на приміські поїзди можна придбати онлайн у застосунку Укрзалізниці, який доступний для гаджетів на Android та iOS.

В компанії звертають увагу на випадки, коли пасажири без квитків перешкоджають руху потягів, що створює загрозу безпеці, та нагадують, що блокування транспортних комунікацій карається штрафом, виправними роботами або обмеженням волі до трьох років. А у разі тяжких наслідків — і позбавленням волі на термін від восьми до п’ятнадцяти років.

Читайте також:

Ірина ГОЛОТЮК, «Вечірній Київ»