Радбез попередив про російські провокації з символікою Польщі

Ілюстративне фото: Pixabay
Ілюстративне фото: Pixabay

25 червня в польському Гданську розпочинає роботу дводенна Конференція з питань відновлення України URC 2026.

В Центрі протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО попереджають про можливі провокації росіян в Україні з використанням польської символіки. За наявною інформацією, таке завдання отримало Головне розвідувальне управління рф.

«Ці провокації росіяни прагнуть здійснити у дні проведення Конференції з питань відновлення України, яка відбудеться 25-26 червня в Гданську. Головна мета ворога — політична дестабілізація, створення напруги і розколу між Польщею та Україною», — зазначають в ЦПД.

Варто додати, що останнім часом українсько-польські взаємини загострились. Незадовго до конференції, в якій мали брати участь президенти України Володимир Зеленський та Польщі Кароль Навроцький, розгорівся міжнародний конфлікт.

Через указ щодо найменування одного з підрозділів ЗСУ на честь героїв УПА польський президент позбавив українського колегу Ордена Білого Орла, що вельми неоднозначно сприйняли і в самій Польщі. У відповідь Зеленський відправив орден в Польщу «Новою поштою».

Його прикладу послідували три українські президенти: Леонид Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко.

До теми: Очільник Офісу президента України Кирило буданов назвав рішення президента Польщі Навроцького «подарунком для московського агресора, який той обов’язково використає проти обох наших країн». І відмовився від Золотого офіцерського хреста «За заслуги перед Польщею».

Ірина ГОЛОТЮК, «Вечірній Київ»