ООН: травень став найсмертоноснішим місяцем для цивільних в Україні з 2022 року

Будівля ООН у Нью-Йорку. Фото: з відкритих джерел
Будівля ООН у Нью-Йорку. Фото: з відкритих джерел

Внаслідок російських повітряних атак кількість загиблих і поранених цивільних осіб в Україні у травні 2026 року досягла найвищого рівня з квітня 2022 року.

Рада Безпеки ООН зібралася на екстрене засідання 22 червня на запит України. Приводом для цього став масований удар Росії в ніч на 15 червня.

Помічник генерального секретаря ООН з питань Близького Сходу, Азії та Тихоокеанського регіону Мохаммед Халед Хіарі заявив на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, що у травні в Україні загинули щонайменше 274 цивільних, ще 1763 були поранені.

Він послався на дані Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

«Це найвищий місячний показник загиблих і поранених починаючи з квітня 2022 року», — підкреслив помічник генсека ООН.

Він наголосив, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ООН підтвердила загибель 16 126 цивільних осіб, зокрема 796 дітей.

Поранення дістали 46 590 цивільних, серед них 2835 дітей. Реальні цифри, за словами Хіарі, ймовірно, є значно вищими.

Посадовець закликав до негайної деескалації та відновлення дипломатичних зусиль для досягнення безумовного припинення вогню та встановлення справедливого й тривалого миру відповідно до Статуту ООН.

Хіарі регулярно виступає на засіданнях Ради Безпеки ООН із доповідями про ескалації конфліктів.

Відстоює деескалацію та припинення вогню відповідно до Статуту ООН. Наприклад, він звертав увагу міжнародної спільноти на те, що через удари РФ кількість постраждалих цивільних сягає критичних значень (одна з найвищих з 2022 року), закликаючи до відновлення дипломатичних зусиль.

«Вечірній Київ» писав, що у Києві постраждала Києво-Печерська лавра. Загинуло 5 людей, а більше 30 -поранені. Ворожий дрон влучив в Успенський собор, через що виникла пожежа, яка пошкодила понад 80% покрівлі храму.

Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»