У Генштабі підтвердили удар по заводу у Воронежі, який виробляє електроніку для ракет. ВІДЕО

Воронеж під атакою. Фото з відкритих джерел
Воронеж під атакою. Фото з відкритих джерел

Сили оборони атакували російський завод напівпровідникових приладів.

У неділю, 22 червня, підрозділи Повітряних сил ЗСУ завдали удару по підприємству російського військово-промислового комплексу у Воронежі. Завод виробляє електронні компоненти для ракетного озброєння та систем протиповітряної оборони РФ. Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.

Для ураження цілі застосували високоточні крилаті ракети повітряного базування. У Генштабі зазначили, що атаковане підприємство є важливим елементом російського військово-промислового комплексу. Воно спеціалізується на виготовленні електроніки, яка використовується у різних зразках високоточного озброєння, зокрема для оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер».

Завод також виробляє та постачає електронну компонентну базу для інших видів російського ракетного озброєння та систем протиповітряної оборони. Зокрема, йдеться про транзисторні збірки та матриці для блоків крилатих ракет Х-101, напівпровідникові матриці для бортових цифрових обчислювальних машин ракет 9М727 комплексу «Іскандер-К», а також діоди й транзисторні збірки для телевізійних каналів зенітних ракетно-гарматних комплексів «Панцир-С1».

У Генштабі наголосили, що продукція цього підприємства безпосередньо використовується для виробництва високоточної зброї, якою російські війська завдають ударів по українських містах і цивільній інфраструктурі.

За оцінкою військового командування, ураження виробничих потужностей заводу може суттєво ускладнити росії виготовлення нових ракет та інших засобів ураження.

Відео народних кореспондентів з місця події

Як повідомляли раніше моніторингові пабліки, під ракетний удар у Воронежі потрапив завод напівпровідникових приладів «Сборка» (АТ «ВЗПП-С») — один із ключових постачальників електроніки для російської зброї.

Читайте також:

«Володимир Зеленський підтвердив успішне ураження ворожих об’єктів у Криму та на Кубані».

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»