Імітували розмінування на Миколаївщині: столичні підприємства привласнили 50 млн гривень

Під підозрами — керівники підприємств та груп з розмінування. Фото: Київська міська прокуратура
Під підозрами — керівники підприємств та груп з розмінування. Фото: Київська міська прокуратура

В рамках кримінального провадження щодо заволодіння бюджетними коштами підозри отримали шестеро осіб.

В Київській міській прокуратурі повідомляють, що серед підозрюваних — представники пов’язаних між собою підприємств, які були створені в столиці протягом 204-2025 років. Компанії систематично брали участь у тендерах з надання послуг з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення на Чернігівщині, Херсонщині та Миколаївщині.

Як з’ясувало слідство, після підписання угоди з Центром гуманітарного розмінування виконавці робіт імітували розмінування земельних ділянок, отримуючи з бюджету мільйони гривень, та вносили в документи недостовірні дані щодо розмінованих площ.

«Як встановлено розслідуванням, роботи з розмінування імітували. Водночас за них оператори протимінної діяльності отримали 49,2 млн гривень бюджетних коштів», — зазначили в прокуратурі та додали, що про підозри повідомлено директорам двох приватних товариств, трьом керівникам груп розмінування та керівнику агропідприємства, який підписував акти виконаних робіт.

«Під час розслідування зафіксовано цинічні розмови підозрюваних про те, що їхню роботу ніхто не перевіряє, а також діалоги про те, що на певні ділянки треба підкинути предмети, схожі на боєприпаси та їхні частини, щоб видати їх за знайдені під час виконання робіт. Самі ж сапери просто кілька днів, не виконуючи будь-яких робіт із розмінування, перебували поруч із начебто замінованими полями», — додали в Київській міській прокуратурі.

Читайте також:

Ірина ГОЛОТЮК, «Вечірній Київ»