По 3 тисячі євро жертвам сексуального насильства під час війни: в уряді анонсували нову програму допомоги

Колаж: Наталія Слінкіна
Колаж: Наталія Слінкіна

Розглядом звернень громадян опікуватиметься комісія, яку створять при Мінсоцполітики.

Як повідомляють в Міністерстві соцполітики, постраждалим виплачуватимуть одноразову допомогу у розмірі трьох тисяч євро. Право на таку підтримку матимуть й діти, народжені внаслідок цього злочину.

Програма фінансуватиметься за рахунок внесків міжнародних і національних партнерів та донорів, кошти акумулюватимуть на спеціальному рахунку Мінсоцполітики в НБУ.

«Цей механізм гарантуватиме повну приватність, повагу до досвіду людини та мінімізуватиме повторне переживання травматичних подій під час звернення», — зазначили в міністерстві та додали, що ці кошти не впливатимуть на призначення інших соціальних виплат чи субсидії й не враховуватимуться в дохід сім’ї.

Читайте також:

Ірина ГОЛОТЮК, «Вечірній Київ»