Військовий у СЗЧ та маркетолог готували теракт в центрі Києва. ФОТО

Зловмисники планували втекти до росії. Фото: Нацполіція України
Зловмисники планували втекти до росії. Фото: Нацполіція України

За завданням з росії зловмисники планували активувати вибуховий пристрій у Шевченківському районі столиці, прямуючи до кордону з Білоруссю. Вони хотіли нелегально перейти кордон й втекти до рф.

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією затримали двох агентів російських спецслужб, які готували вибух біля адміністративної будівлі у Шевченківському районі столиці.

Як повідомляють в СБУ, зловмисники заклали саморобний запальний пристрій під генератор, щоб спричинити пожежу та вибух. Активувати його планували дистанційно, вже перебуваючи в дорозі до кордону з Білоруссю, через яку збиралися втекти до росії.

Навпроти місця запланованого теракту агенти встановили замасковану телефонну камеру з віддаленим доступом для фсб, а щоб позбутися речових доказів, спорядили її другим саморобним вибуховим пристроєм, який мав спрацювати після вибуху генератора.

Фото: Нацполіція України

Правоохоронці викрили агентів ще до реалізації плану та затримали їх у поїзді. У чоловіків вилучили смартфони з доказами співпраці з ФСБ та надувний човен, призначений для нелегального перетину кордону.

Затримані — мешканці Києва. Один із них мобілізований військовослужбовець, який самовільно залишив частину, інший — маркетолог. Обох завербували через проросійські коментарі в Telegram-каналах.

Фото: Нацполіція України

Перед цим вони виконували «тестові» завдання: облаштовували схрони зі зброєю та передавали дані про українські військові об’єкти.

Слідчі СБУ повідомили їм про підозру у замаху на теракт. Також розглядається кваліфікація їхніх дій як державна зрада. Затриманим загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

А в Київській міській прокуратурі уточнили, що затримані — кияни віком 34 та 35 років.

«Представники російських спецслужб наказали підозрюваним зробити вибухівку і закласти два вибухові пристрої під дизельний генератор на території біля одного з корпусів КПІ. Після спрацювання „пристрою“, почалася пожежа, втім потужного вибуху не сталося», — зазначають в прокуратурі.

Окрім виконання цього завдання, кожен з чоловіків мав перерахувати по тисячі доларів на «криптогаманець» росіян начебто для безперешкодного проходження перевірки. Люди, які представлялись експрацівниками ФСБ, пропонували їм скористатися так званою програмою «Амністія» в обмін на здійснення теракту.

Читайте також:

Ірина ГОЛОТЮК, «Вечірній Київ»