Російський БпЛА атакував майданчик Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива — Енергоатом

Радіаційний фон за даними Енергоатому — в нормі, люди не постраждали.
Сьлогодні, 7 червня 2026 року о 02:10 внаслідок влучання ворожого безпілотного літального апарата на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) було частково зруйновано будівлю приймання контейнерів (відпрацьоване ядерне паливо в ній не зберігалося).
Осередок займання площею 40 кв. м оперативно локалізовано та повністю ліквідований.

Постраждалих серед персоналу немає. Радіаційний стан на майданчику ЦСВЯП залишається в межах норми.
«Черговий удар по об’єкту ядерної інфраструктури вкотре продемонстрував усьому світу справжнє обличчя кремлівського режиму, який свідомо створює загрози ядерній та радіаційній безпеці. росія продовжує діяти як держава-терорист і ядерний терорист, нехтуючи міжнародним правом та безпекою мільйонів людей», — пише «Енергоатом».
Протягом повномасштабної агресії російські війська неодноразово здійснювали прокладання маршрутів польоту крилатих ракет і ударних безпілотників безпосередньо над ядерними об’єктами України. Такі дії створюють неприйнятні ризики виникнення радіаційних аварій із наслідками, що можуть виходити далеко за межі України.
Про це написали у Генштабі ЗСУ, де зафіксували удар БпЛА по сховищу.
«Окремим прикладом безвідповідальної поведінки держави-агресора стала атака у 2025 році на захисне укриття зруйнованого четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції. Удар по об’єкту, який забезпечує ізоляцію радіоактивних матеріалів, вкотре продемонстрував повну зневагу російського військово-політичного керівництва до міжнародних норм ядерної безпеки», — пишуть в Генштабі.
АТ «НАЕК «Енергоатом» продовжує безперервний моніторинг ситуації та повноцінно взаємодіє з усіма відповідальними державними службами.
Читайте також:
- «ППО збила 215 БпЛА з 236, якими росія вночі атакувала Україну».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»