Вбив дідуся з Бучі, який годував собаку: прокурори встановили особу російського снайпера

Ідентифіковано російського снайпера, який у Бучі застрелив чоловіка, коли той годував собаку.
У Офісі Генерального прокурора повідомили про підозру старшому снайперу взводу снайперів 234-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії пдв зс рф.
ому інкримінують порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством.
Українські правоохоронці продовжують встановлювати військовослужбовців рф, причетних до злочинів проти цивільного населення під час окупації Бучі на Київщині.
За даними слідства, у березні 2022 року під час окупації Бучі підозрюваний перебував на заздалегідь облаштованій вогневій позиції на території приватного домоволодіння.
«Помітивши 70-річного місцевого жителя, який вийшов з укриття, щоб нагодувати собаку, він із відстані близько 100 метрів здійснив постріл зі снайперської гвинтівки. Чоловік загинув на місці», — описують трагічний інцидент у прокуратурі.
Також прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо іншого військовослужбовця цього ж полку. Йому інкримінують жорстоке поводження з цивільним населенням.
Як виявили слідчі, у березні 2022 року, в Бучі, він побив місцевого жителя, який не брав участі у бойових діях, не мав зброї та не становив загрози, а після цього принижував його людську гідність.
У листопаді 2025 року цього військовослужбовця вже засудили до 11 років позбавлення волі за аналогічні злочини, вчинені на Київщині.
Читайте також:
- «СБУ затримала коригувальника російської атаки по Дніпру: ним виявився ексвійськовий з паспортом РФ».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»