В КиївЗоо відновлюватимуть популяцію європейського хом’яка

Проєкт із розведенням цього виду тварин, який сильно постраждав від російської агресії, здійснюватимуть разом із фахівцями Данії.
В Україні стартувала реалізація спільної міжнародної програми із розведення та реінтродукції дрібних ссавців, якою опікується КиївЗоо у співпраці сафарі-парком «Кнутенборг» (Данія).
«На першому етапі ми із данськими колегами опікуватимемося розмноженням хом’яка європейського (Cricetus cricetus) на базі наших двох центрів. А надалі планується випуск цих тварин для відновлення причорноморських природних популяцій виду. Популяцій, що так постраждали в результаті варварського рашистського екоциду. Українська природа житиме! А у її відновленні нам допомагатимуть наші європейські колеги», — зазначають в столичному зоологічному парку.
КиївЗоо розпочав співробітництво з данськими фахівцями вже під час широкомасштабного російського вторгнення. Минулої осені директор парку «Кнутенборг» Крістоффер Кнут відвідував Київ та знайомився із роботою Київського зоопарку у воєнний час. Гостя зацікавив досвід Центру відновлення та реінтродукції рідкісних видів. Ба більше, робота українських фахівців надихнула данця на створення подібного центру й у Кнутенборзі.
Спеціалісти двох країн обговорили можливості втілення спільних проєктів щодо розмноження та реінтродукції й інших рідкісних для Європи видів дрібних ссавців.
Читайте також:
- Один день слона Хораса: КиївЗоо показав миле відео
- У КиївЗоо капуцини зустрічають відвідувачів на свіжому повітрі
- У столичному зоопарку врятовані від війни шпороносні черепахи переїхали до літньої фазенди
Ірина ГОЛОТЮК, «Вечірній Київ»