За добу українські військові зменшили кількість окупантів ще на 1 020 осіб

З 24 лютого 2022-го року по 25 травня 2026-го року ЗСУ знищили 1 млн 356 тисяч 940 російських солдатів та офіцерів на українській землі.
Закордонні аналітики та розвідки оцінюють втрати російської армії у сотні тисяч вбитими й пораненими, а також у десятки тисяч одиниць техніки. Вони постійно оновлюють дані, спираючись на розвіддані та візуальні докази:
- Особовий склад: За оцінкою вашингтонського Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), сумарні втрати РФ (вбиті, поранені та зниклі безвісти) сягають близько 1,2 млн осіб.
- Верифікована техніка: Проєкт Oryx верифікує лише ті втрати Росії, які підтверджені фото- чи відеоматеріалами, тому ці цифри є мінімальним порогом (зафіксовано знищення понад 4 тис. танків та тисячі одиниць іншої бронетехніки).
- Розвідка Великої Британії (Міноборони) та США: Регулярно звітують про те, що Росія щомісяця втрачає на фронті близько 30 тисяч військових, а загальні втрати пораненими й вбитими вже становлять сотні тисяч осіб.
- Незалежні розслідування (BBC та Медіазона): Спираючись на відкриті дані (некрологи, реєстри спадщини), ці видання підтверджують поіменні списки загиблих, кількість яких стабільно зростає, хоча й відображає лише частину від реальної кількості.
Генеральний штаб ЗСУ, щоденно ведучи оперативний облік бойових дій, оцінює загальні безповоротні та санітарні втрати ворога у понад 1,35 млн осіб.
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.05.26 орієнтовно склали за даними Генштабу ЗСУ:
особового складу — близько 1 356 940 (+1 020) осіб
танків — 11 953 (+3) од.
бойових броньованих машин — 24 608 (+5) од.
артилерійських систем — 42 687 (+47) од.
РСЗВ / MLRS — 1 802 (+2) од.
засоби ППО — 1 396 (+0) од.
літаків — 436 (+0) од.
гелікоптерів — 353 (+0) од.
наземні робототехнічні комплекси — 1 465 (+14) од.
БПЛА оперативно-тактичного рівня — 310 245 (+1 924) од.
крилаті ракети — 4 687 (+55) од.
кораблі / катери — 33 (+0) од.
підводні човни — 2 (+0) од.
автомобільна техніка та автоцистерни — 99 000 (+302) од.
спеціальна техніка — 4 218 (+2) од.

Дані уточнюються.
Читайте також:
- «Нічний комбінований обстріл: сили ППО збили 55 ракет та майже 550 дронів, ворог цілився по Києву».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»