Столична прокуратура відстояла комунальну землю на мільйони гривень

В Подільському районі Києва двічі намагалися зареєструвати права власності на неіснуючі житлові будинки та землю на сусідніх ділянках. А у Солом’янському районі — предендували на землі водного фонду.
Подільська окружна прокуратура міста Києва через суд скасувала незаконну реєстрацію права власності на неіснуючий житловий будинок та земельну ділянку на вул. Сирецькій.
Як повідомляють в Київській міській прокуратурі, слідство встановило, що влітку 2021 року фізична особа за фіктивними документами оформила право власності на «будинок», якого фактично не існує. Метою таких дій було заволодіння землею у Подільському районі столиці.
Завдяки втручанню прокуратури суд скасував незаконні реєстраційні дії, що дозволило упередити можливе вибуття земельної ділянки з комунальної власності. Її вартість — 2,2 мільйона гривень.
До речі, раніше прокуратура домоглася скасування аналогічної реєстрації — на сусідній ділянці зі схожою адресою.
Також через суд скасували рішення щодо передачі під будівництво та садівництво землі в прибережнй зоні річки Нивка. Суд став на сторону Солом’янської окружної прокуратури міста Києва, яка подавала відповідний позов.
Йдеться про земельну ділянку площею 0,1 га по вул. Шевченка у Солом’янському районі столиці. Вона повністю потрапляє в прибережну захисну смугу річки Нивка та у відповідності з нормами земельного та водного законодавства, відноситься до земель водного фонду. Такі ділянки можуть перебувати лише в державній чи комунальній власності.
Читайте також: Пайовий внесок на розвиток інфраструктури: столичні прокурори повернули місту 400 тисяч гривень
Ірина ГОЛОТЮК, «Вечірній Київ»