Останній дзвоник у Києві пролунає 29 травня: у червні — додаткові заняття

Останній дзвоник у столичній школі. Фото ілюстративне: Борис Корпусенко
Останній дзвоник у столичній школі. Фото ілюстративне: Борис Корпусенко

Навчальний рік у столиці завершується 29 травня, після чого школи працюватимуть у форматі додаткових занять і програм підтримки учнів.

У червні вчителі організовуватимуть компенсаторні заняття для подолання освітніх втрат та заходи з психологічної підтримки учнів. Окрему увагу приділять практичним навичкам і безпеці. Про це повідомив заступник голови КМДА, депутат Київради (фракція «УДАР») Валентин Мондриївський.

«Освітня система столиці, у якій працює понад 63 тисячі фахівців і навчаються близько 400 тисяч дітей та студентів, продовжує працювати в умовах воєнних викликів. Попри енергетичну кризу через ворожі обстріли, вимушені канікули та зміну форматів навчання, школи адаптувалися до ситуації й продовжили навчальний процес.

Наступний важливий етап — допомогти учням надолужити освітні втрати. Саме тому в червні ми посилюємо додаткові заняття, гуртки та програми підтримки», — зазначив Мондриївський.

Валентин Мондриївський. Фото: Борис Корпусенко

За його словами, з урахуванням цих умов у травні для учнів 11-х класів змінюється формат навчання. За потреби школи можуть переходити до індивідуально-групової моделі, щоб випускники могли зосередитися на предметах, необхідних для вступу, і систематизувати знання перед іспитами.

У червні у школах проводитимуть навчальні практики з предмета «Захист України», тренінги з тактичної медицини, мінної безпеки та цивільного захисту, а також заняття з цифрової грамотності.

Паралельно для дітей організують мовні клуби, літні освітні студії, творчі майстер-класи та STEM-активності. Це дає можливість не лише надолужити навчальні втрати, а й розвивати навички, які наразі важливі.

Видаватимуть документи про освіту з дотриманням безпекових вимог:

  • свідоцтва про початкову освіту — з 1 до 5 червня;
  • свідоцтва про базову середню освіту — з 8 до 12 червня;
  • свідоцтва про повну загальну середню освіту — з 19 до 26 червня.

Тим часом у столиці триває підготовка шкіл до роботи в осінньо-зимовий період 2026–2027 років.У місті впроваджують комплексні рішення, що дають змогу забезпечити безперервний освітній процес навіть в умовах тривалих відключень електро- та теплопостачання внаслідок ворожих обстрілів.

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»