6–8 травня в Києві очікують надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Фото ілюстративне: Олексій Самсонов
Фото ілюстративне: Олексій Самсонов

Киян і гостей міста закликають бути обачними під час відпочинку на природі.

6–8 травня у столиці очікується надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Про це попереджає Український гідрометцентр.

Тож киян і гостей міста закликають бути обачними під час відпочинку на природі, не розводити вогнища в не пристосованих для цього місцях, не використовувати несправне чи пошкоджене електрообладнання, дотримуватись правил протипожежної безпеки.

Також у пресслужбі КМДА нагадали про заборону відвідувати в умовах воєнного стану ліси та лісопаркові території — як під час піших прогулянок, так і на транспорті. Відповідне рішення Ради оборони міста Києва продовжує бути чинним.

Також на території України діє жорстка заборона палити сухостій, за порушення якої передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу:

  • для громадян — від 6 120 до 12 240 грн;
  • для посадових осіб — від 21 420 до 30 600 грн.

Відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за розпалювання багаття в недозволених місцях передбачений штраф від 340 до 1 360 грн.

Попередження мають під собою поважні підстави — на жаль у столиці рятувальники постійно повідомлють про те, що виїжджають гасити сухостій та траву. Так сьогодні на Оболоні через суху траву і вітряну погоду вогонь перекинувся на будівлю. Полум’я встигло охопити і відкриту територію, і будівлю, але обійшлося без постраждалих.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»