Сили оборони уразили НПЗ у Ленінградській області та важливе для ворога підприємство у Чебоксарах. ВІДЕО

Фото ілюстративне з відкритих джерел
Фото ілюстративне з відкритих джерел

На території обох підприємств зафіксовані вибухи та пожежі.

У ніч на 5 травня Сили оборони успішно атакували один із найбільших російських НПЗ і підприємство з виробництва навігаційного обладнання для ракет і дронів. Наслідки ураження уточнюються. Про це повідомили у Силах безпілотних систем ЗСУ.

Оператори 1-го окремого центру СБС разом із ССО та СБУ у взаємодії з іншими підрозділами уразили Кіришський нафтопереробний завод у Ленінградській області. Потужність підприємства становить 20–21 млн тонн нафти на рік, що робить його одним із трьох найбільших НПЗ країни-агресора.

Завод входить до структури «Сургутнефтегазу» та спеціалізується на глибокій переробці нафти, виробництві пального, бітумів і ароматичних вуглеводнів. «КІНЕФ» є важливим елементом експортної логістики РФ у Балтійському регіоні.

Також оператори 1-го окремого центру у взаємодії із ГУР Міноборони, ракетними військами та іншими підрозділами завдали комбінованого удару по підприємству «ВНИИР Прогресс» у місті Чебоксари (Чувашія).

Відео з кадрами наслідків ударів

Підприємство виробляє ГНСС-приймачі та антени для систем GLONASS, GPS і Galileo, зокрема стійкі до РЕБ навігаційні модулі «Комета». Ці модулі використовуються у ракетах «Калібр», Х-69, «Іскандер-М», S8000 «Бандероль», а також у БпЛА типу Shahed, «Орлан-10» і «Форпост». Крім того, «Комета» входить до складу модулів планерування і корекції, що перетворюють авіабомби на керовані.

Читайте також:

«Сили оборони уразили в російському порту ракетоносій «Каракурт».

Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»